خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با قرقره کابل میز عسلی درست کنید

آموزش ساخت : با قرقره کابل میز عسلی درست کنید

قبلاً در ساختنی طرز ساخت میز عسلی و میز پذیرایی از الوار و تخته های چوب را یاد گرفته اید. اما اگر دنبال روش ساخت ساده تر و سریع تری هستید، این ساختنی به کارتان می آید. قصد نداریم در این پست به شما یاد بدهیم که چطور میز عسلی بسازید؛ اینجا یاد می گیرید که چطور یک قرقره کابل را به میز عسلی تبدیل کنید.

خوبی ساخت میز عسلی با قرقره کابل این است که هم هزینه کمتری دارد و هم میتوانید هرطور که می خواهید آن را تغییر شکل بدهید و تزیین کنید. این فقط یک ایده است و شما می توانید با قرقره کابل وسایل دیگری هم بسازید.

تنها کاری که قبل از شروع ساخت این میز عسلی باید بکنید، پیدا کردن یک قرقره کابل است.

گام اول : وسایل مورد نیاز

اگر می خواهید میز عسلی را طور دیگری بسازید، باید از وسایل دیگری استفاده کنید.

  • قرقره کابل
  • میله چوبی 25 میلیمتری
  • رنگ
  • روغن جلا
  • سه عدد چرخ

گام دوم : قرقره کابل را تمیز کنید

هرجا را که لازم است تعمیر کنید یا تغییر بدهید
هرجا را که لازم است تعمیر کنید یا تغییر بدهید

ابتدا باید قرقره کابل را تمیز کنید و اگر لازم بود آن را تعمیر کنید. مثلاً یکی از الوارهای این قرقره کابل بلند شده بود که یک الوار جای آن چسبانده شده است. اگر میخ ها بیرون زده اند یا یکی از میخ ها افتاده، آنها را درست کنید.

بعد از اینکه ایرادات کلی را برطرف کردید، باید قرقره را سنباده بزنید. اگر نمی خواهید قرقره کابل را رنگ بزنید باید بیشتر روی سنباده زدن میز وقت بگذارید. سپس سراغ لبه ها بروید و آنها را گرد کنید. اگر تیزی روی لبه های وجود دارد، آنها را هم با سنباده صاف کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت تخته آشپزخانه شیک و مقاوم با چوب های بدون استفاده

اگر قصد دارید شکل قرقره کابل را تغییر بدهید تا ظاهر میز عسلی تان متفاوت باشد، قبل از سنباده زدن وقتش است.

گام سوم : میز را بسازید

حالا باید تصمیم بگیرید که می خواهید کدام طرف قرقره روی میزتان باشد. هر طرفی که کمتر ایراد داشته و کمتر روی آن کار کرده اید، برای روی میز مناسب تر است.

قرقره کابل را طوری برگردانید که زیر آن به سمت بالا باشد. حالا فاصله بین تخته رویی و زیری میز را اندازه بگیرید. برای اینکه از فضای خالی بین دو تخته میز استفاده بهینه کنیم، ابتدا باید آن را به چند قسمت تقسیم کنیم. برای تقسیم بندی این فضا میله چوبی را به اندازه فاصله بین دو تخته ببرید. ما از شش میله برای تقسیم بندی فضا استفاده کرده ایم که شما می توانید این تعداد را تغییر بدهید.

حالا فاصله بین ستون قرقره و لبه تخته را اندازه بگیرید و آن را بر دو تقسیم کنید. نقطه وسط همان جایی است که باید سوراخ ها را دریل کنید و میله های چوبی را به آنها وصل کنید. دقت کنید که فاصله بین میله ها برابر باشد.

سوراخ ها را زیر میز دریل کنید و میله ها را داخل سوراخ ها را فرو کنید. اگر اندازه سوراخ خیلی بزرگ نباشد، دیگر لازم نیست میله ها را به تخته بالایی بچسبانید. اگر لازم بود از چسب چوب هم استفاده کنید. می توانید روی میز را هم دریل کنید و میله ها را از این سوراخ ها رد کنید.

حالا می توانید چرخ ها را به زیر میز وصل کنید. فاصله چرخ ها از یکدیگر باید برابر باشد و چند سانتیمتر با لبه تخته فاصله داشته باشند.

در ساختنی بخوانید :  دوخت سبد شیک و مقاوم با طناب های خراب و بدون استفاده

حالا میز عسلی را برگردانید و نتیجه کار را ببینید. هرجا را که لازم بود تغییر بدهید یا اصلاح کنید. حالا میز عسلی برای رنگ کردن آماده است و می توانید هر رنگی که می خواهید روی چوب بزنید. در ضمن می توانید از این تکنیک چاپ روی چوب هم برای تزیین میز استفاده کنید. دست آخر هم نوبت به روغن جلا میرسد.

میز عسلی آماده است

به همین راحتی و با کمترین هزینه ممکن صاحب میز عسلی شدید. بخاطر داشته باشید که این ساده ترین میز عسلی است که می توانید با قرقره کابل بسازید. هرچه وقت بیشتری صرف کنید میز عسلی زیباتری خواهید داشت.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با قرقره کابل میز عسلی درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با قرقره کابل میز عسلی درست کنید
توضیح کوتاه
میز عسلی دلخواه تان را با کمترین هزینه ممکن بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : داخل دیوارهای آشپزخانه کابینت بزنید!... در آشپزخانه تان جای کافی برای ادویه ها ندارید؟ کمدهای اتاق تان را آنقدر پر کرده اید که همیشه باید دنبال خرده ریزها بگردید؟ راه حل پیشنهادی ساختنی این ...
آموزش ساخت : قلب نخی؛ یک کاردستی ارزان و کاربردی... در این ساختنی یک کاردستی ساده و ارزان را یاد می گیرید که کاربردهای زیادی دارد. این قلب های نخی هم خیلی راحت و سریع درست میشوند و هم خیلی متنوع هستند. ...
با لوله های مسی یک جاشمعی مسی شیک و چندپایه بسازید... ساخت جاشمعی مسی با لوله های ارزان و بدون استفاده، ایده خوبی است که یک وسیله تزیینی شیک به کلکسیون تان اضافه می کند. برای ساخت جاشمعی مسی با این روش نی...
آزمایش شناس‌گر PH و کاغذ تورنسل با کلم قرمز، لیمو و نمک... آزمایش شناس‌گر PH  یا کاغذ تورنسل یکی از ساده ترین آزمایش‌های علمی است که نتیجه بسیار جالبی دارد. برای انجام این آزمایش علمی فقط به کمی کلم قرمز و چند...
با آردوینو ساعت هوشمند کلمه ای بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک ساعت هوشمند را یاد می گیرید که زمان را با استفاده از کلمات نشان میدهد. به این نو ساعت، ساعت کلمه ای یا Word Clock می گویند. ...
آموزش ساخت: تخت قایقی با محفظه های مخفی تخت خوابی بسازید که شبیه به قایق است و چند محفظه مخفی نیز دارد در این پست باز هم سراغ نجاری رفته ایم و یکی از جالب ترین ساختنی های چوبی را برایتان آ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید