خانه / اخبار / محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!

محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!

اگر خواب را برای مغز به منزله پول در نظر بگیریم، می‌توان گفت که جوانان هفته ای 10 ساعت خواب به مغزشان بدهکارند! به گفته پل کلی (Paul Kelley)، متخصص خواب، امروزه جوانان از بحران کمبود خواب رنج می‌برند.

کلی که در موسسه عصب شناسی دانشگاه آکسفورد مشغول به کار است، به گاردین (The Guardian) می‌گوید:

این یک معضل بزرگ برای جامعه است. جامعه ما به طور کلی دچار کمبود خواب است اما گروه سنی 14 تا 24 سال بیش از دیگران درگیر این مسئله‌اند. نداشتن خواب کافی باعث به خطر افتادن سلامت جسمی، ذهنی و عملکرد خلق و خو می‌شود.

کلی معتقد است که راه حل مناسب برای دانش آموزان، زمانبندی ساعت شروع مدرسه بر اساس سن است. یعنی 8:30 صبح برای 8 تا 10 ساله‌ها، 10 صبح برای 16 ساله‌ها و 11 صبح برای 18 ساله‌ها.

شاید این راه حل نامناسب به نظر برسد، اما در واقع پشتوانه علمی‌دارد. به گفته سازمان ملی خواب، بدن انسان‌های بالغ هورمون ملاتونین را که به تنظیم ساعت بدن کمک می‌کنند، حدود ساعت 11 شب آزاد می‌کند. این ترشحات تا خیلی بعدتر در صبح ادامه دارد و به همین دلیل زود بیدار شدن کاری است بس دشوار.
با این وجود، به گفته مراکز کنترل و پبش‌گیری از بیماری‌ها (به اختصارCDC)، در 42 ایالت آمریکا بیش از 75 درصد از مدارس قبل از ساعت 8:30، به طور متوسط 8:03 صبح، شروع به کار می‌کنند.

کلی می‌گوید:

در ده سالگی زود بیدار شدن و رفتن به مدرسه با سبک زندگی روتین شما (که از 9صبح تا 5 بعد از ظهر است) سازگاری دارد. در 55 سالگی هم شرایط به همین منوال است. اما در این میان با توجه به سنتان احتیاج دارید که حدود سه ساعت دیرتر از خواب بیدار شوید.

خواب و کمبود آن بر نمرات، روحیه و رابطه با خانواده تاثیر دارد. با توجه به این که ما یک سوم عمرمان را به چرت زدن می‌گذرانیم، خواب نقشی حیاتی در زندگی ما روی زمین دارد.

جوانان هفته‌ای 10 ساعت خواب به مغز خود بدهکارند
جوانان هفته‌ای 10 ساعت خواب به مغز خود بدهکارند

آن ویتون (Anne Wheaton)یک واگیرشناس در CVC می‌گوید:

خوابیدن کافی برای سلامتی، امنیت و عملکرد تحصیلی دانش آموزان در مدرسه بسیار اهمیت دارد. اما شروع به کار مدارس در صبح زود بسیاری از جوانان را از خوابیدن به اندازه مورد نیازشان محروم می‌کند.

کلی می‌گوید :
شروع ساعات کاری در صیح زود، علاوه بر دانش آموزان برکارمندان نیز اثر می‌گذارد. کارمندان مجبورند ساعت 10 صبح کار را شروع کنند و معمولا دچار کمبود خواب هستند.
کلی پیش از این در یکی از دبیرستان‌های انگلستان، به نام مانکسیتان (Monkseaton) معلم بود. در اینجا بود که طی یک آزمایش، ساعت بازگشایی مدرسه را به 10 صبح تغییر دادند . آزمایشی که افزایش نمرات برتر را به دنبال داشت. او هم اکنون در تین اسلیپ (Teensleep) سعی دارد که 100 مدرسه در انگلستان را برای شرکت در آزمایش ساعت‌های شروع مختلف به کار گیرد.
اگرچه همه از خطرات کمبود خواب آگاهی دارند، اما پیدا کردن بهترین نوع خوابیدن به این سادگی‌ها نیست. برخی معنقدند که استراحت در شب باید به دو بخش تقسیم شود، در حالی که برخی دیگر یافته اند که چرت زدن در طول روز مفید است . همچنین ممکن است که خوابیدن وابسته به خود شخص باشد و هر کس با یک الگوی خواب متفاوت به بهترین سطح عملکردش برسد.

با توجه به اهمیت خواب در زندگی روزمره ما، بعید است که محققان به این زودی از مطالعاتشان در این زمینه دست بکشند. شاید سرانجام، یک تغییر کوچک در خوابمان باعث شود که مغزمان بهتر کار کند.

منبع

خلاصه مطلب
محققان می‌گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!
عنوان مطلب
محققان می‌گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!
توضیح کوتاه
با توجه به افزایش کمبود خواب در بین جوانان، بهترین راه حل شاید تغییر ساعات شروع به کار مدارس و ادارات باشد.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

نیازی به داروی خواب آور نیست: کشف “گره خواب” در مغز... در نقطه ی تحول علوم اعصاب هستیم ! مدار خواب آوری که در عمق ساقه بدوی مغز قرار گرفته دارد، نشان می دهد که چگونه به خواب عمیق فرو می رویم. این دومین "گ...
خوابگردی و عدم احساس درد در طول آن! بر اساس تحقیق جدیدی که در نشریه خواب (Sleep) منتشر شده، کسانی که در خواب راه می روند و در این حین از پنجره به بیرون یا از پله های پایین می افتند اثر د...
راز های خواب : چطور مغز رویا می بیند؟ بار ها شنیده ایم که چشمان ما هنگام خواب دیدن حرکت می کند، درست مانند زمانی که بیداریم و اطراف را نگاه می کنیم. به این مقطع خواب، حرکت سریع چشم (REM) م...
یافته علمی جدید: شما می توانید در خواب تصمیم گیری کنید!... شاید یک روز رویای یادگیری در خواب دیگر یک رویا نباشد   تلاش برای ترکیب کردن پرکردن اطلاعات به ذهن با خواب خوب شب،با گذاشتن کتاب زیر بالش و...
10 راه حل مجانی برای مبارزه با افسردگی با وضع اقتصادی موجود مردم دلایل بیشتری برای افسردگی پیدا کرده اند و نسبت به قبل پول کمتری هم برای درمان آن دارند. اما حتی اگر دارو مصرف می کنید یا با ...
چرا چشم ها هنگام خواب حرکت می کنند؟ هنگامی که رویا می بینید چشم هایتان با سرعت تکان می خورند و برای همین این حالت خواب حرکت سریع چشم (REM) نامیده می شود. تصور می شد که این حرکات چشم ممکن...

درباره نیلوفر نبی زادگان

نیلوفر نبی زادگان
نیلوفر نبی زادگان ، فارغ التحصیل رشته مهندسی سخت افزار و نویسنده وبسایت ساختنی است .

پیشنهاد می کنیم

کش دادن بدن در صبح باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه‌هاروارد …

پاسخ دهید