خانه / اخبار / محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!

محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!

اگر خواب را برای مغز به منزله پول در نظر بگیریم، می توان گفت که جوانان هفته ای 10 ساعت خواب به مغزشان بدهکارند! به گفته پل کلی (Paul Kelley)، متخصص خواب، امروزه جوانان از بحران کمبود خواب رنج می برند.

کلی که در موسسه عصب شناسی دانشگاه آکسفورد مشغول به کار است، به گاردین (The Guardian) می گوید:

این یک معضل بزرگ برای جامعه است. جامعه ما به طور کلی دچار کمبود خواب است اما گروه سنی 14 تا 24 سال بیش از دیگران درگیر این مسئله‌اند. نداشتن خواب کافی باعث به خطر افتادن سلامت جسمی، ذهنی و عملکرد خلق و خو می شود.

کلی معتقد است که راه حل مناسب برای دانش آموزان، زمانبندی ساعت شروع مدرسه بر اساس سن است. یعنی 8:30 صبح برای 8 تا 10 ساله ها، 10 صبح برای 16 ساله ها و 11 صبح برای 18 ساله ها.

شاید این راه حل نامناسب به نظر برسد، اما در واقع پشتوانه علمی دارد. به گفته سازمان ملی خواب، بدن انسان های بالغ هورمون ملاتونین را که به تنظیم ساعت بدن کمک می کنند، حدود ساعت 11 شب آزاد می کند. این ترشحات تا خیلی بعدتر در صبح ادامه دارد و به همین دلیل زود بیدار شدن کاری است بس دشوار.
با این وجود، به گفته مراکز کنترل و پبش‌گیری از بیماری ها (به اختصارCDC)، در 42 ایالت آمریکا بیش از 75 درصد از مدارس قبل از ساعت 8:30، به طور متوسط 8:03 صبح، شروع به کار می کنند.

کلی می گوید:

در ده سالگی زود بیدار شدن و رفتن به مدرسه با سبک زندگی روتین شما (که از 9صبح تا 5 بعد از ظهر است) سازگاری دارد. در 55 سالگی هم شرایط به همین منوال است. اما در این میان با توجه به سنتان احتیاج دارید که حدود سه ساعت دیرتر از خواب بیدار شوید.

خواب و کمبود آن بر نمرات، روحیه و رابطه با خانواده تاثیر دارد. با توجه به این که ما یک سوم عمرمان را به چرت زدن می گذرانیم، خواب نقشی حیاتی در زندگی ما روی زمین دارد.

در ساختنی بخوانید :  اخبار علمی : اولین آزمایش انسانی واکسن ابولا با موفقیت انجام شد
جوانان هفته‌ای 10 ساعت خواب به مغز خود بدهکارند
جوانان هفته‌ای 10 ساعت خواب به مغز خود بدهکارند

آن ویتون (Anne Wheaton)یک واگیرشناس در CVC می گوید:

خوابیدن کافی برای سلامتی، امنیت و عملکرد تحصیلی دانش آموزان در مدرسه بسیار اهمیت دارد. اما شروع به کار مدارس در صبح زود بسیاری از جوانان را از خوابیدن به اندازه مورد نیازشان محروم می کند.

کلی می گوید :
شروع ساعات کاری در صیح زود، علاوه بر دانش آموزان برکارمندان نیز اثر می گذارد. کارمندان مجبورند ساعت 10 صبح کار را شروع کنند و معمولا دچار کمبود خواب هستند.
کلی پیش از این در یکی از دبیرستان های انگلستان، به نام مانکسیتان (Monkseaton) معلم بود. در اینجا بود که طی یک آزمایش، ساعت بازگشایی مدرسه را به 10 صبح تغییر دادند . آزمایشی که افزایش نمرات برتر را به دنبال داشت. او هم اکنون در تین اسلیپ (Teensleep) سعی دارد که 100 مدرسه در انگلستان را برای شرکت در آزمایش ساعت های شروع مختلف به کار گیرد.
اگرچه همه از خطرات کمبود خواب آگاهی دارند، اما پیدا کردن بهترین نوع خوابیدن به این سادگی ها نیست. برخی معنقدند که استراحت در شب باید به دو بخش تقسیم شود، در حالی که برخی دیگر یافته اند که چرت زدن در طول روز مفید است . همچنین ممکن است که خوابیدن وابسته به خود شخص باشد و هر کس با یک الگوی خواب متفاوت به بهترین سطح عملکردش برسد.

با توجه به اهمیت خواب در زندگی روزمره ما، بعید است که محققان به این زودی از مطالعاتشان در این زمینه دست بکشند. شاید سرانجام، یک تغییر کوچک در خوابمان باعث شود که مغزمان بهتر کار کند.

در ساختنی بخوانید :  یافته علمی جدید: شما می توانید در خواب تصمیم گیری کنید!

منبع

خلاصه مطلب
محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!
عنوان مطلب
محققان می گویند: شروع کار و مدرسه بعد از10 صبح!
توضیح کوتاه
با توجه به افزایش کمبود خواب در بین جوانان، بهترین راه حل شاید تغییر ساعات شروع به کار مدارس و ادارات باشد.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

یافته علمی جدید: شما می توانید در خواب تصمیم گیری کنید!... شاید یک روز رویای یادگیری در خواب دیگر یک رویا نباشد   تلاش برای ترکیب کردن پرکردن اطلاعات به ذهن با خواب خوب شب،با گذاشتن کتاب زیر بالش و...
راز های خواب : چطور مغز رویا می بیند؟ بار ها شنیده ایم که چشمان ما هنگام خواب دیدن حرکت می کند، درست مانند زمانی که بیداریم و اطراف را نگاه می کنیم. به این مقطع خواب، حرکت سریع چشم (REM) م...
احساس خستگی همیشگی دارید ؟ دلیل آن چیست ؟... چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟ کم خوابیدن تنها دلیل کمبود انرژی شما نیست. کار های کوچکی که انجام می دهید (یا انجام نمی دهید) می تواند شما را هم از نظر...
خوابگردی و عدم احساس درد در طول آن! بر اساس تحقیق جدیدی که در نشریه خواب (Sleep) منتشر شده، کسانی که در خواب راه می روند و در این حین از پنجره به بیرون یا از پله های پایین می افتند اثر د...
فعالیت های عجیب انسان در طول زندگی و دلایل آن‌ها... آیا تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی مدتی به انگشتان خود خیره شوید آن‌ها تبدیل به اشیاء بیگانه‌ای در مقابل چشمانتان می‌شوند؟ شما واقعیت آن‌ها را می...
بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !... بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه هاروارد امی کادی (Amy Cuddy) می گوید اگر با یک رفتار آشنایی داشته باشید آنقدر ...

درباره نیلوفر نبی زادگان

نیلوفر نبی زادگان
نیلوفر نبی زادگان ، فارغ التحصیل رشته مهندسی سخت افزار و نویسنده وبسایت ساختنی است .

پیشنهاد می کنیم

کش دادن بدن در صبح باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود

بعد از خواب خودتان را کش بدهید،برای اعتماد به نفس مفید است !

بیدار شدن از خواب، آن هم اول صبح برای همه سخت است. اما روانشناس دانشگاه …

پاسخ دهید