خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید

آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید

ساخت زیور آلات با خمیر بسیار ساده و البته سرگرم کننده است. در این پست ساختنی طرز گوشواره خمیری یکی از شخصیت‌های کارتونی محبوب را یاد می‌گیرید : مینیون. البته می‌توانید از همین تکنیک برای ساخت شخصیت‌ها و اشکال دیگر هم استفاده کنید.

گوشواره خمیری بسازید
گوشواره خمیری بسازید

برای ساخت این گوشواره‌ها فقط به خمیر پلیمری – که خودتان هم می‌توانید آن را درست کنید – و آویز فلزی گوشواره نیاز دارید. ساخت خمیر پلیری هم بسیار ساده است و ایده خوبی برای گذراندن روزهای آخر تابستان کنار بچه‌هاست.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • خمیر پلیمری در رنگ‌های مختلف (برای ساخت مینیون به رنگ‌های آبی، زرد، قهوه ای، خاکستری و سفید نیاز دارید)
  • تیغ (با هر ابزار نوک تیز دیگر)
  • دو عدد سوزن ته گرد
  • دو عدد آویز فلزی گوشواره
  • دم باریک

هنگام کار با ابزار تیز دقت بیشتری داشته باشید.

گام دوم : بدنه مینیون را بسازید

ابتدا با خمیر زرد رنگ یک بیضی بسازید. میتوانید اندازه بیضی را هر قدر که میخواهید بزرگ یا کوچک کنید اما حواستان باشد که قرار است آن را از گوشتان آویزان کنید.

حالا باید با رنگ آبی یک دایره کاملاً صاف بسازید. ابتدا کمی‌خمیر را تا جایی که امکان دارد صاف کنید و سپس با تیغ یا یک ابزار گرد آن را ببرید. این دایره آبی را پایین بیضی بگذارید و آن را با دست روی بیضی بچسبانید. حالا با همان خمیر آبی یک مستطیل به طول بیضی ببرید. حالا این تکه را به سه قسمت تقسیم کنید و با دو تکه آن جل و عقب لباس مینیون را بسازید.

در نهایت هم با دو تکه نوار جلو و عقب لباس را بهم وصل کنید و بندهای آن را بسازید.

گام سوم : دست‌ها و پاها را اضافه کنید

برای ساخت دست‌ها هم از خمیر زرد استفاده می‌کنیم. یک رشته به اندازه طول بدن مینیون بسازید و آن را از وسط نصف کنید. حالا دو دایره کوچک با رنگ مشکی درست کنید و آنها را به دست‌های مینیون بچسبانید. این دو تکه را به دو طرف بدنه مینیون و زیر بندهای لباس بچسبانید.

دو دایره با رنگ آبی بسازید و آنها را به انتهای بدن مینیون بچسبانید. دقت کنید که پاها طوری به بدن بچسبند که محل اتصال خیلی صاف نشود. برای کفش‌ها هم دو دایره مشکی کوچکتر بسازید و آنها را به پاها بچسبانید.

گام چهارم : چشم‌ها را بسازید

با خمیر نقره ای یا خاکستری دو دایره بسازید و آنها را طوری به بدنه بچسبانید که بهم وصل باشند. حالا لبه‌های عینک را ساخته اید. دو دایره کوچکتر با رنگ سفید بسازید و آنها را روی دایره‌های سفید بچسبانید. با رنگ آبی یا قهوه ای هم دو نقطه کوچک روی چشم‌ها بگذارید. می‌توانید روی این دایره‌ها هم مردمک را بسازید. در نهایت هم با بند مشکی دسته عینک را درست کنید و دور سر مینیون بچسبانید.

یک سوزن ته گرد را بین پاهای مینیون فرو کنید و تا انتها فشار دهید. قسمت صاف سوزن باید بین پاها قرار بگیرد. حالا می‌توانید یه حلقه بسازید که آویز گوشواره به آن وصل شود.

گام پنجم : موی مینیون را بکشید

موی مینیون را هم با رنگ مشکی یا قهوه ای درست کنید
موی مینیون را هم با رنگ مشکی یا قهوه ای درست کنید

میخواهید مینیون تان مو داشته باشد یا تاس باشد؟ اگر می‌خواهید مینیون مو داشته باشد، باید رشته‌های خیلی نازکی از خمیر مشکی درست کنید و به سر مینیون بچسبانید. می‌توانید از ماژیک هم استفاده کنید.

گام ششم : آویز را درست کنید

حالا باید خمیر را طبق دستورالعمل همراه آن بپزید. بعد از اینکه خمیر سرد شد، سیم بالای آن را با با دم باریک بپیچید تا یک حلقه ساخته شود. هنگام کار روی سیم حواستان باشد که به مینیون آسیب نزنید چون بعد از خشک شدن کمی‌شکننده میشود.

حالا یکی از گوشواره‌های خمیری آماده است و می‌توانید لنگه دیگر گوشواره خمیری را بسازید. گوشواره خمیری دیگر را می‌توانید به شکل موز یا مینیون بسازید.

بعد از ساخت هر دو گوشواره خمیری آویز گوشواره را به حلقه بالای آن وصل کنید.

گام هفتم : گوشواره موزی

یک سوزن ته گرد را طوری خم کنید که یک قوس بگیرد. قسمت اصلی سوزن را با خمیر زرد بپوشانید تا شکل خمیر شود. به هر دو سر خمیر زرد تکه‌های قهوه ای یا مشکی اضافه کنید. بعد از پختن خمیر، سیم سر آن را به شکل حلقه در بیاورید.

گوشواره خمیری آماده است

حالا گوشواره‌ها آماده اند و می‌توانید روی آنها برق ناخن بزنید تا لکه نشوند. ساخت گوشواره خمیری بسیار ساده است و برای بچه‌ها بسیار جذاب است. می‌توانید به آنها یاد بدهید که هر چیزی که می‌سازند را به زیورآلات تبدیل کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید
توضیح کوتاه
با خمیر پلیمری گوشواره بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : چطور سروو موتور را با ریموت کنترل کنیم؟... سروو موتور در بسیاری از پروژه های الکترونیکی – بویژه ساخت ماشین و ربات - کاربرد دارد. در بسیاری از ساختنی های این سایت از سروو موتور استفاده شده است. ...
با تکنیک ساده نقاشی روی دیوار تغییر دکوراسیون بدهید!... شما برای تغییر دکوراسیون اتاق های خانه تان چکار می کنید؟ احتمالاً اولین گزینه هایی که به ذهن خیلی از ما می آید عوض کردن کاغذ دیواری، مبلمان جدید یا رن...
با وسایل ساده و ارزان رسیور مادون قرمز USB بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک رسیور مادون قرمز USB کوچک و ارزان بسازید. از این رسیور می توانید در پروژه های مختلف مثل ربات ها، کوادکوپترها و سایر...
با ضبط صوت های قدیمی آمپ گیتار بسازید ضبط صوت های قدیمی این روزها تقریباً بدون استفاده هستند. اگر شما هم یک ضبط صوت دارید که بی استفاده مانده و گیتار هم می نوازید، با آن یک آمپ گیتار بسازی...
ساخت یخ شکن مخصوص کفش های زمستانی با بست کمری و مهره فلزی... اگر شما هم در شهرهای سردسیر زندگی می کنید یا در زمستان هم کوهنوردی را ترک نمی کنید، باید یخ شکن داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یخ شکن با بست کمری...
آموزش ساخت ساعت باینری بسیار دقیق با آردوینو... اگر به ساخت پروژه های آردوینو علاقه مند باشید، حتماً ساخت ساعت آردوینو برایتان جالب است. روش های مختلفی برای ساخت ساعت آردوینو وجود دارد اما از همه آن...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید