خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید

آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید

ساخت زیور آلات با خمیر بسیار ساده و البته سرگرم کننده است. در این پست ساختنی طرز گوشواره خمیری یکی از شخصیت های کارتونی محبوب را یاد می گیرید : مینیون. البته می توانید از همین تکنیک برای ساخت شخصیت ها و اشکال دیگر هم استفاده کنید.

گوشواره خمیری بسازید
گوشواره خمیری بسازید

برای ساخت این گوشواره ها فقط به خمیر پلیمری – که خودتان هم می توانید آن را درست کنید – و آویز فلزی گوشواره نیاز دارید. ساخت خمیر پلیری هم بسیار ساده است و ایده خوبی برای گذراندن روزهای آخر تابستان کنار بچه هاست.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • خمیر پلیمری در رنگ های مختلف (برای ساخت مینیون به رنگ های آبی، زرد، قهوه ای، خاکستری و سفید نیاز دارید)
  • تیغ (با هر ابزار نوک تیز دیگر)
  • دو عدد سوزن ته گرد
  • دو عدد آویز فلزی گوشواره
  • دم باریک

هنگام کار با ابزار تیز دقت بیشتری داشته باشید.

گام دوم : بدنه مینیون را بسازید

ابتدا با خمیر زرد رنگ یک بیضی بسازید. میتوانید اندازه بیضی را هر قدر که میخواهید بزرگ یا کوچک کنید اما حواستان باشد که قرار است آن را از گوشتان آویزان کنید.

حالا باید با رنگ آبی یک دایره کاملاً صاف بسازید. ابتدا کمی خمیر را تا جایی که امکان دارد صاف کنید و سپس با تیغ یا یک ابزار گرد آن را ببرید. این دایره آبی را پایین بیضی بگذارید و آن را با دست روی بیضی بچسبانید. حالا با همان خمیر آبی یک مستطیل به طول بیضی ببرید. حالا این تکه را به سه قسمت تقسیم کنید و با دو تکه آن جل و عقب لباس مینیون را بسازید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت انگشتر چوبی با طراحی بسیار شیک و منحصر به فرد

در نهایت هم با دو تکه نوار جلو و عقب لباس را بهم وصل کنید و بندهای آن را بسازید.

گام سوم : دست ها و پاها را اضافه کنید

برای ساخت دست ها هم از خمیر زرد استفاده می کنیم. یک رشته به اندازه طول بدن مینیون بسازید و آن را از وسط نصف کنید. حالا دو دایره کوچک با رنگ مشکی درست کنید و آنها را به دست های مینیون بچسبانید. این دو تکه را به دو طرف بدنه مینیون و زیر بندهای لباس بچسبانید.

دو دایره با رنگ آبی بسازید و آنها را به انتهای بدن مینیون بچسبانید. دقت کنید که پاها طوری به بدن بچسبند که محل اتصال خیلی صاف نشود. برای کفش ها هم دو دایره مشکی کوچکتر بسازید و آنها را به پاها بچسبانید.

گام چهارم : چشم ها را بسازید

با خمیر نقره ای یا خاکستری دو دایره بسازید و آنها را طوری به بدنه بچسبانید که بهم وصل باشند. حالا لبه های عینک را ساخته اید. دو دایره کوچکتر با رنگ سفید بسازید و آنها را روی دایره های سفید بچسبانید. با رنگ آبی یا قهوه ای هم دو نقطه کوچک روی چشم ها بگذارید. می توانید روی این دایره ها هم مردمک را بسازید. در نهایت هم با بند مشکی دسته عینک را درست کنید و دور سر مینیون بچسبانید.

یک سوزن ته گرد را بین پاهای مینیون فرو کنید و تا انتها فشار دهید. قسمت صاف سوزن باید بین پاها قرار بگیرد. حالا می توانید یه حلقه بسازید که آویز گوشواره به آن وصل شود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: بند ساعت جین بسازید

گام پنجم : موی مینیون را بکشید

موی مینیون را هم با رنگ مشکی یا قهوه ای درست کنید
موی مینیون را هم با رنگ مشکی یا قهوه ای درست کنید

میخواهید مینیون تان مو داشته باشد یا تاس باشد؟ اگر می خواهید مینیون مو داشته باشد، باید رشته های خیلی نازکی از خمیر مشکی درست کنید و به سر مینیون بچسبانید. می توانید از ماژیک هم استفاده کنید.

گام ششم : آویز را درست کنید

حالا باید خمیر را طبق دستورالعمل همراه آن بپزید. بعد از اینکه خمیر سرد شد، سیم بالای آن را با با دم باریک بپیچید تا یک حلقه ساخته شود. هنگام کار روی سیم حواستان باشد که به مینیون آسیب نزنید چون بعد از خشک شدن کمی شکننده میشود.

حالا یکی از گوشواره های خمیری آماده است و می توانید لنگه دیگر گوشواره خمیری را بسازید. گوشواره خمیری دیگر را می توانید به شکل موز یا مینیون بسازید.

بعد از ساخت هر دو گوشواره خمیری آویز گوشواره را به حلقه بالای آن وصل کنید.

گام هفتم : گوشواره موزی

یک سوزن ته گرد را طوری خم کنید که یک قوس بگیرد. قسمت اصلی سوزن را با خمیر زرد بپوشانید تا شکل خمیر شود. به هر دو سر خمیر زرد تکه های قهوه ای یا مشکی اضافه کنید. بعد از پختن خمیر، سیم سر آن را به شکل حلقه در بیاورید.

گوشواره خمیری آماده است

حالا گوشواره ها آماده اند و می توانید روی آنها برق ناخن بزنید تا لکه نشوند. ساخت گوشواره خمیری بسیار ساده است و برای بچه ها بسیار جذاب است. می توانید به آنها یاد بدهید که هر چیزی که می سازند را به زیورآلات تبدیل کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : گوشواره خمیری مینیون بسازید
توضیح کوتاه
با خمیر پلیمری گوشواره بسازید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : میز تلویزیون بسازید در این پست ساختنی طرز ساخت یک میز تلویزیونی چوبی و فلزی را می خوانید. این میز تلویزیون خیلی ساده طراحی شده و به خاطر همین سادگی برای انواع دستگاه های ...
آموزش دوخت زیر بشقابی ارزان و شیک با طرح پاییزی... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با هزینه کم و با طرح دلخواه تان زیربشقابی بدوزید. دوخت این زیر بشقابی بسیار ساده است و نیاز به مهارت خیاطی ندارد. البت...
آموزش ساخت: کیف دستی کریستالی بسازید در این ساختنی، طرز ساخت یک کیف دستی را می آموزید که روکش آن از منجوق های کریستالی است. این کیف را می توانید به عنوان کیف دستی یا کیف لوازم آرایش هم اس...
آموزش ساخت : یک پاوربانک ساده بسازید اگر شما هم به یک پاوربانک نیاز دارید و قصد دارید یک پاوربانک بخرید، توصیه می کنیم خودتان آن را بسازید. در این پست ساختنی طرز ساخت یک پاوربانک را می آم...
توری کباب جیبی بسازید و هرجا هوس کردید کباب بخورید!... در این آموزش، طرز ساخت یک توری کباب جیبی را یاد می گیرید که فقط به اندازه یک لوله جا می گیرد. این توری کباب را می توانید در هر اندازه ای بسازید. نمونه...
آموزش ساخت : چطور در طبیعت آتش درست کنیم؟... اگر اهل گشت و گذار در طبیعت هستید و همیشه در تعطیلات به سفر می روید، این ساختنی می تواند به شما کمک کند. در این پست طرز صحیح درست کردن آتش در طبیعت را...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید