خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : با مهره های پلاستیکی گلدان تزیینی درست کنید

آموزش ساخت : با مهره های پلاستیکی گلدان تزیینی درست کنید

در این ساختنی طرز ساخت یک گلدان تزیینی با مهره ها پلاستیکی را می آموزید. این گلدان که با الهام از طراحی سوپرماریو طراحی شده، ایده بسیار خوبی برای کاردستی های هنری است. طول این گلدان 13.5 سانتیمتر است و وسایل ساخت آن هم بسیار ساده هستند.

گلدان تزیینی درست کنید
گلدان تزیینی درست کنید

می توانید از ایده این گلدان تزیینی برای ساخت کاردستی های دیگر مثل مگنت رویخچالی، سر مدادی و … استفاده کنید.

گام اول : وسایل موردنیاز

تخته و مهره پلاستیکی
تخته و مهره پلاستیکی
  • مهره پلاستیکی در چند رنگ مختلف
  • بورد پلاستیکی (این بورد معمولاً با مهره پلاستیکی فروخته میشود)
  • گلدان پلاستیکی کوچک
  • فوم فلورال
  • اتو
  • کاغذ شیرینی پزی
  • چاقو

گام دوم : گل را بسازید

ابتدا مهره های پلاستیکی را براساس رنگ شان تقسیم بندی کنید. چهار رنگ مشکی، قرمز، زرد، سفید و دو رنگ سبز کافی است اما رنگ های بیشتر گلدان تزیینی را زیباتر میکند.

می توانید از هر طرح دیگری هم استفاده کنید. اگر می خواهید از این طرح استفاده کنید تصاویر کمک زیادی به شما میکنند. از هر طرحی که استفاده می کنید باید ردیف اول ساقه را به برگ ها وصل کنید. یعنی ردیف اول ساقه با آخرین خط گل تراز باشد. در ضمن می توانید ساقه را با هر مهره ای که دارید، بسازید چون دیده نمی شود و داخل گلدان قرار می گیرد.

گام سوم : گل پلاستیکی را اتو کنید

یک تکه از کاغذ شیرینی پزی به اندازه بورد پلاستیکی ببرید تا در حین اتو کردن از آن استفاده کنید. می خواهیم با اتو مهره های گل تزیینی را کمی ذوب کنیت تا کمی بهم بچسبند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک بطری آب پاش که در همه جهات کار میکند

کاغذ شیرینی پزی را روی مهره ها بگذارید و آنها را اتو کنید (اگر اتوی بخار دارید، بخار آن را خاموش کنید) تا ذوب شوند. هر چند ثانیه زیر کاغذ را چک کنید تا مهره ها بیش از حد ذوب نشوند. وقتی همه مهره ها خوب بهم چسبیدند، دست از اتو کشیدن بردارید.

صبر کنید تا مهره ها سرد شوند و با دقت آنها را از بورد پلاستیکی جدا کنید. حالا گل را برگردانید. اگر گل را خوب اتو کرده باشید ظاهر پیکسلی آن حفظ شده است.

گام چهارم : گل پلاستیکی را در گلدان بکارید

یک تکه از فوم فلورال که کمی کوجکتر از گلدان تان باشد، ببرید. بجای فم فلورال هم می توانید از هر نوع فوم یا اسفنج دیگر هم استفاده کنید.

با یک چاقو یا قیچی فوم را شکل بدهید تا خوب داخل گلدان قرار بگیرد. اگر می خواهید داخل گلدان مهره رنگی یا هر چیز دیگری بریزید، ارتفاع فوم باید چند میلیمتر کمتر از گلدان باشد.

پایه گلی که ساخته اید را کمی داخل فوم فرو کنید تا روی فوم خط بیفتد. حالا روی این خط را برش بزنید تا بعداً گل را در آن فرو کنید. لازم نیست این برش درست به اندازه پایه گل باشد. گل را داخل فوم قرار دهید و مطمئن شوید که کاملاً صاف است.

اگر گل داخل فوم شل بود کمی فوم داخل برش بگذراید تا ثابت شود.

گام پنجم : روی فوم را بپوشانید

روی فوم را با مهره های رنگی یا سنگ ریزه بپوشانید
روی فوم را با مهره های رنگی یا سنگ ریزه بپوشانید

برای بهتر شدن ظاهر کاردستی تان می توانید روی فوم را با مهره های رنگی یا هر چیز دیگری که دارید، بپوشانید. بجای مهره های پلاستیکی می توانید از سنگ ریزه، شن و ماسه و … استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  ساعت دیجیتال چوبی بسازید و از طریق شبکه وای فای کنترلش کنید

گلدان تزیینی آماده است

کاردستی تان آماده است
کاردستی تان آماده است

این کاردستی ساده اما متفاوت هم بسیار زیباست و هم استفاده بهینه از وسایل را به بچه ها یاد می دهد. می توانید آنها را تشویق کنید که بجای صرف پول برای دوستانشان برای آنها وقت بگذارید و این گلدان تزیینی را برای آنها بسازند.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با مهره های پلاستیکی گلدان تزیینی درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با مهره های پلاستیکی گلدان تزیینی درست کنید
توضیح کوتاه
یک کاردستی ساده اما خلاقانه درست کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

گوشواره چوبی با طرح های شیک بسازید گوشواره چوبی طرفداران زیادی دارد و خیلی هم شیک و خاص است. گر شما هم دوست دارید با هزینه بسیار کم صاحب یک جفت گوشواره چوبی با طرح های شیک و متفاوت بشوی...
با قطعات دستگاه DVD پلیر لیزر حرارتی بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت پوینتر لیزری و دزدگیر لیزری را یاد گرفته اید. حالا وقتش است که ساخت لیزر حرارتی را یاد بگیرید. این لیزر حرارتی هم مثل خیلی از...
آموزش ساخت همزن مغناطیسی با قطعات ارزان و بازیافتی... همزمان مغناطیسی یکی از تجهیزات آزمایشگاه است که قیمت نسبتاً بالایی دارد و پیدا کردن اندازه های کوچک آن دشوار است. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطو...
ساعت دیجیتالی مخصوص کلاس درس بسازید در این ساختنی طرز ساخت ساعت دیجیتالی را یاد می گیرید که مخصوص معلم ها طراحی شده است. با این ساعت دیجیتالی خیلی راحت تر می توانید زمان کلاس را مدیریت ک...
آموزش تخلیه و تصفیه عسل بدون ابزار مخصوص زنبورداری... اگر تجربه زنبورداری داشته باشید، اهمیت تخلیه و تصفیه عسل به صورت صحیح را می دانید. در این ساختنی قصد داریم اینکار را به شما یاد بدهیم. اگر به تازگی زن...
ساخت فلزیاب با پنج کویل جستجوی جداگانه حتی اگر به فلزیاب نیاز نداشته باشید، ساخت فلزیاب با آردوینو تجربه خیلی خوبی است. این پروژه آردوینو می تواند شما را با قابلیت های آردوینو بیشتر آشنا کن...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید