خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

دنیای اوریگامی دنیای خلاقیت است و خلاقیت یعنی با دید متفاوت به اطراف نگاه کردن. در این ساختنی هم می خواهیم کمی متفاوت به اوریگامی نگاه کنیم و یک تغییر اساسی در آن ایجاد کنیم. اوریگامی همیشه با کاغذ همراه بوده اما ما می خواهیم با فلز اوریگامی بسازیم. برای ساخت اوریگامی های فلزی فقط به یک قوطی فلزی و چند ابزار ساده نیاز داریم.

اریگامی فلزی بسازید
اوریگامی فلزی بسازید

اگر شما هم به اوریگامی علاقه دارید، اینبار این هنر را با روش جدیدی امتحان کنید. قوطی های آلومینیومی تان را دور نریزید و با آنها یک پرنده اوریگامی فلزی بسازید. ای اوریگامی یکی از ساده ترین و پرطرفداران ترین اوریگامی هاست. شما هم می توانید اوریگامی محبوب تان را با فلز بسازید و تصاویر آن را با ما به اشتراک بگذارید.

گام اول : قوطی را ببرید

بزرگترین مربعی که می توانید را از قوطی فلزی ببرید
بزرگترین مربعی که می توانید را از قوطی فلزی ببرید

یک مربع از قوطی نوشیدنی تان جدا کنید. بیشتر این قوطی ها یک اندازه دارند و بزرگترین مربعی که می توان از آنها برید ۷٫۵ در ۷٫۵ سانتیمتر است.

گام دوم : راهنمای تا کردن فلز

برای خط انداختن روی ورق فلزی و تا کردن آن از یک خط کش و قلم پهن بدون نوک مثلاً ته یک کاتر استفاده کنید. البته خط انداختن روی ورق قبل از تا زدن آن ضروری نیست اما کمک میکند تا تای دقیق تری داشته باشید.

برای صاف کردن لبه های تا شده هم از یک نامه باز کن یا ابزار مشابه استفاده کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از ورق آلومینیومی فقط برای اوریگامی ساده امکان پذیر است. اگر ورق آلومینیومی را برای چند بار متوالی از یک قسمت تا کنید خیلی زود می شکند. به همین خاطر ما یک طرح ساده را انتخاب کرده ایم و به شما هم توصیه می کنیم، همین کار را بکنید.

در ساختنی بخوانید :  برای کارگاه تان گیره نجاری با اندازه دلخواه بسازید

کار با ورق های فلزی نیاز به دقت زیادی دارد. توصیه می کنیم حتماً از دستکش مناسب استفاده کنید و قبل از شروع کار لبه های ورق فلزی را سنباده بزنید.

گام سوم : تا کردن را شروع کنید

مربعی که بریده اید را بصورت مورب از وسط تا کنید.

ورق را بصورت یک لوزی روی میز قرار دهید و لبه های چپ و راست آن را به سمت وسط تا کنید. با استفاده از نامه بازکن لبه های تا شده را صاف کنید.

ورق فلزی را برگردانید و دوباره لبه های راست و چپ را به سمت وسط تا کنید.

در این مرحله لبه ها خیلی کلفت شده اند و باید از یک چکش برای صاف کردن آنها استفاده کنید.

انتهای نوک تیز اوریگامی را به سمت بالا تا بزنید.

حالا بالای همین نوک تیز را به سمت پایین تا کنید.

کل سازه تان را از وسط تا کنید. تا کردن فلز در این مرحله سخت است و لازم نیست کاملاً اوریگامی را تا بزنید؛ فقط در حدی که اوریگامی کمی شکل بگیرد.

حالا به آرامی فلز را از دو سر آن به سمت بیرون بکشید.

پرنده اوریگامی فلزی آماده است

این اریگامی فلزی میتوانید ساختنی های بسیار جالبی بسازید
این اریگامی فلزی میتوانید ساختنی های بسیار جالبی بسازید

با همین روش می توانید اوریگامی های فلزی زیادی درست کنید. این اوریگامی فلزی زیبا را رنگ کنید و از آن برای تزیین خانه یا اتاق تان استفاده کنید. می توانید با چندتا از این اوریگامی های فلزی یک آویز بالای در بسازید. اوریگامی فلزی دوام بیشتری دارد و به همین خاطر می توانید از آن در ساختنی های مختلف تان استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : سس گوجه خانگی درست کنید

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید
توضیح کوتاه
ساخت مدل های اریگامی با فلز بسیار جذاب تر است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت: با آویزهای قدیمی لوستر بسازید... در این پست ساختنی نحوه ساخت این لوستر ها را می خوانید چیزی که خار آید روزی بکار آید. حتماً شما هم این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید. در این پست ساختن...
رخت آویز چوبی ساده و شیک بسازید – به همراه الگو... در این ساختنی طرز ساخت یک رخت آویز چوبی ایستاده را یاد می گیرید که طرز ساختش بسیار ساده است و کارکردهای مختلفی دارد. از این رخت آویز می توانید به عنوا...
عکس های هنری را به مگنت یخچالی تبدیل کنید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت مگنت یخچالی با دکمه های کیبورد را یاد گرفته اید. آن مگنت ها کاربردی بودند و زیبایی خاصی نداشتند. به همین خاطر در این پست سراغ...
آموزش چرم دوزی : چطور تکه های چرم را تا کنیم؟... اگر شما هم دوست دارید چرم دوزی را یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این دوره آموزش چرم دوزی برایتان مناسب است. چرم دوزی بیشتر از مهارت نیاز ب...
آموزش ساخت : پاور بانک خورشیدی پرتابل بسازید... امروز طرز ساخت یک پاور بانک خورشیدی را در ساختنی یاد می گیرید که همه انتظارات شما از تولید انرژی خورشیدی را برآورده میکند. این پاور بانک همه قطعات لاز...
آداپتور بلوتوثی بسازید و موس و کیبورد معمولی را به گوشی و تبلت وصل کنی... در این ساختنی آموزش ساخت آداپتور بلوتوثی را یاد می گیرید که با آن می توانید موس و کیبورد معمولی را به گوشی و تبلت وصل کنید. برای اینکار فقط باید موس ی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید