خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

دنیای اوریگامی دنیای خلاقیت است و خلاقیت یعنی با دید متفاوت به اطراف نگاه کردن. در این ساختنی هم می خواهیم کمی متفاوت به اوریگامی نگاه کنیم و یک تغییر اساسی در آن ایجاد کنیم. اوریگامی همیشه با کاغذ همراه بوده اما ما می خواهیم با فلز اوریگامی بسازیم. برای ساخت اوریگامی های فلزی فقط به یک قوطی فلزی و چند ابزار ساده نیاز داریم.

اریگامی فلزی بسازید
اوریگامی فلزی بسازید

اگر شما هم به اوریگامی علاقه دارید، اینبار این هنر را با روش جدیدی امتحان کنید. قوطی های آلومینیومی تان را دور نریزید و با آنها یک پرنده اوریگامی فلزی بسازید. ای اوریگامی یکی از ساده ترین و پرطرفداران ترین اوریگامی هاست. شما هم می توانید اوریگامی محبوب تان را با فلز بسازید و تصاویر آن را با ما به اشتراک بگذارید.

گام اول : قوطی را ببرید

بزرگترین مربعی که می توانید را از قوطی فلزی ببرید
بزرگترین مربعی که می توانید را از قوطی فلزی ببرید

یک مربع از قوطی نوشیدنی تان جدا کنید. بیشتر این قوطی ها یک اندازه دارند و بزرگترین مربعی که می توان از آنها برید ۷٫۵ در ۷٫۵ سانتیمتر است.

گام دوم : راهنمای تا کردن فلز

برای خط انداختن روی ورق فلزی و تا کردن آن از یک خط کش و قلم پهن بدون نوک مثلاً ته یک کاتر استفاده کنید. البته خط انداختن روی ورق قبل از تا زدن آن ضروری نیست اما کمک میکند تا تای دقیق تری داشته باشید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : سبد میوه و سبزیجات چوبی بسازید

برای صاف کردن لبه های تا شده هم از یک نامه باز کن یا ابزار مشابه استفاده کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از ورق آلومینیومی فقط برای اوریگامی ساده امکان پذیر است. اگر ورق آلومینیومی را برای چند بار متوالی از یک قسمت تا کنید خیلی زود می شکند. به همین خاطر ما یک طرح ساده را انتخاب کرده ایم و به شما هم توصیه می کنیم، همین کار را بکنید.

کار با ورق های فلزی نیاز به دقت زیادی دارد. توصیه می کنیم حتماً از دستکش مناسب استفاده کنید و قبل از شروع کار لبه های ورق فلزی را سنباده بزنید.

گام سوم : تا کردن را شروع کنید

مربعی که بریده اید را بصورت مورب از وسط تا کنید.

ورق را بصورت یک لوزی روی میز قرار دهید و لبه های چپ و راست آن را به سمت وسط تا کنید. با استفاده از نامه بازکن لبه های تا شده را صاف کنید.

در ساختنی بخوانید :  امواج صوتی موزیک محبوب تان را به هولدر هندزفری تبدیل کنید!

ورق فلزی را برگردانید و دوباره لبه های راست و چپ را به سمت وسط تا کنید.

در این مرحله لبه ها خیلی کلفت شده اند و باید از یک چکش برای صاف کردن آنها استفاده کنید.

انتهای نوک تیز اوریگامی را به سمت بالا تا بزنید.

حالا بالای همین نوک تیز را به سمت پایین تا کنید.

کل سازه تان را از وسط تا کنید. تا کردن فلز در این مرحله سخت است و لازم نیست کاملاً اوریگامی را تا بزنید؛ فقط در حدی که اوریگامی کمی شکل بگیرد.

حالا به آرامی فلز را از دو سر آن به سمت بیرون بکشید.

پرنده اوریگامی فلزی آماده است

این اریگامی فلزی میتوانید ساختنی های بسیار جالبی بسازید
این اریگامی فلزی میتوانید ساختنی های بسیار جالبی بسازید

با همین روش می توانید اوریگامی های فلزی زیادی درست کنید. این اوریگامی فلزی زیبا را رنگ کنید و از آن برای تزیین خانه یا اتاق تان استفاده کنید. می توانید با چندتا از این اوریگامی های فلزی یک آویز بالای در بسازید. اوریگامی فلزی دوام بیشتری دارد و به همین خاطر می توانید از آن در ساختنی های مختلف تان استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید
توضیح کوتاه
ساخت مدل های اریگامی با فلز بسیار جذاب تر است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : سیستم دزدگیر لیزری بسازید یکی از جالب ترین و ایمن ترین راه های مراقبت از خانه استفاده از لیزر است. این راه حل فوق العاده یک ایراد مهم دارد و آن ایراد قیمت بالای سیستم های لیزری...
مدار الکترونیکی : آمپلی فایر استریو 5*2 وات ارزان و ساده... همه روزه ساختنی مدار های الکترونیکی زیادی را برای شما معرفی می کند و روش ساخت آن را به شما آموزش می دهد . یکی از مدار های بسیار کاربردی ، تقویت کننده ...
وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!... بیشتر کسانی که وقت زیادی را صرف بازی با کنسول می کنند، یک مشکل مشترک دارند : وسایل و دسته ها را کجا بگذاریم؟ اگر به فکر این هستید که برای دسته ها و هد...
گردنبند چوبی شیک و منحصر به فرد بسازید اگر دنبال یک گردنبند متفاوت می‌گردید، احتمالاً این گردنبند چوبی نظرتان را جلب می‌کند. ساخت این گردنبند چوبی کار ساده‌ای نیست. به ویژه اگر تجربه نجاری ...
فقط با یک ترانزیستور فرستنده جاسوسی FM بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت فرستنده FM را یاد گرفته اید. در این ساختنی به دنبال راهی برای ساده تر کردن مراحل ساخت فرستنده هستیم تا همه بتوانند آن را بساز...
آموزش ساخت : تختخواب دو طبقه بسازید فکر می کنید میتوانید بدون داشتن مهارت نجاری یک تختخواب دو طبقه بسازید؟ اگر از این آموزش ساخت استفاده کنید هم میتوانید و هم از نتیجه کارتان لذت میبرید....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید