خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

آموزش ساخت : اوریگامی فلزی بسازید

دنیای اوریگامی‌دنیای خلاقیت است و خلاقیت یعنی با دید متفاوت به اطراف نگاه کردن. در این ساختنی هم می‌خواهیم کمی‌متفاوت به اوریگامی‌نگاه کنیم و یک تغییر اساسی در آن ایجاد کنیم. اوریگامی‌همیشه با کاغذ همراه بوده اما ما می‌خواهیم با فلز اوریگامی‌بسازیم. برای ساخت اوریگامی‌های فلزی فقط به یک قوطی فلزی و چند ابزار ساده نیاز داریم.

اریگامی‌فلزی بسازید
اوریگامی‌فلزی بسازید

اگر شما هم به اوریگامی‌علاقه دارید، اینبار این هنر را با روش جدیدی امتحان کنید. قوطی‌های آلومینیومی‌تان را دور نریزید و با آنها یک پرنده اوریگامی‌فلزی بسازید. ای اوریگامی‌یکی از ساده ترین و پرطرفداران ترین اوریگامی‌هاست. شما هم می‌توانید اوریگامی‌محبوب تان را با فلز بسازید و تصاویر آن را با ما به اشتراک بگذارید.

گام اول : قوطی را ببرید

بزرگترین مربعی که می‌توانید را از قوطی فلزی ببرید
بزرگترین مربعی که می‌توانید را از قوطی فلزی ببرید

یک مربع از قوطی نوشیدنی تان جدا کنید. بیشتر این قوطی‌ها یک اندازه دارند و بزرگترین مربعی که می‌توان از آنها برید ۷٫۵ در ۷٫۵ سانتیمتر است.

گام دوم : راهنمای تا کردن فلز

برای خط انداختن روی ورق فلزی و تا کردن آن از یک خط کش و قلم پهن بدون نوک مثلاً ته یک کاتر استفاده کنید. البته خط انداختن روی ورق قبل از تا زدن آن ضروری نیست اما کمک میکند تا تای دقیق تری داشته باشید.

برای صاف کردن لبه‌های تا شده هم از یک نامه باز کن یا ابزار مشابه استفاده کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از ورق آلومینیومی‌فقط برای اوریگامی‌ساده امکان پذیر است. اگر ورق آلومینیومی‌را برای چند بار متوالی از یک قسمت تا کنید خیلی زود می‌شکند. به همین خاطر ما یک طرح ساده را انتخاب کرده ایم و به شما هم توصیه می‌کنیم، همین کار را بکنید.

کار با ورق‌های فلزی نیاز به دقت زیادی دارد. توصیه می‌کنیم حتماً از دستکش مناسب استفاده کنید و قبل از شروع کار لبه‌های ورق فلزی را سنباده بزنید.

گام سوم : تا کردن را شروع کنید

مربعی که بریده اید را بصورت مورب از وسط تا کنید.

ورق را بصورت یک لوزی روی میز قرار دهید و لبه‌های چپ و راست آن را به سمت وسط تا کنید. با استفاده از نامه بازکن لبه‌های تا شده را صاف کنید.

ورق فلزی را برگردانید و دوباره لبه‌های راست و چپ را به سمت وسط تا کنید.

در این مرحله لبه‌ها خیلی کلفت شده اند و باید از یک چکش برای صاف کردن آنها استفاده کنید.

انتهای نوک تیز اوریگامی‌را به سمت بالا تا بزنید.

حالا بالای همین نوک تیز را به سمت پایین تا کنید.

کل سازه تان را از وسط تا کنید. تا کردن فلز در این مرحله سخت است و لازم نیست کاملاً اوریگامی‌را تا بزنید؛ فقط در حدی که اوریگامی‌کمی‌شکل بگیرد.

حالا به آرامی‌فلز را از دو سر آن به سمت بیرون بکشید.

پرنده اوریگامی‌فلزی آماده است

این اریگامی‌فلزی میتوانید ساختنی‌های بسیار جالبی بسازید
این اریگامی‌فلزی میتوانید ساختنی‌های بسیار جالبی بسازید

با همین روش می‌توانید اوریگامی‌های فلزی زیادی درست کنید. این اوریگامی‌فلزی زیبا را رنگ کنید و از آن برای تزیین خانه یا اتاق تان استفاده کنید. می‌توانید با چندتا از این اوریگامی‌های فلزی یک آویز بالای در بسازید. اوریگامی‌فلزی دوام بیشتری دارد و به همین خاطر می‌توانید از آن در ساختنی‌های مختلف تان استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی‌فلزی بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : اوریگامی‌فلزی بسازید
توضیح کوتاه
ساخت مدل‌های اریگامی‌با فلز بسیار جذاب تر است.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

دستگاه هویه رومیزی بسازید و از لحیم کاری لذت ببرید !... یکی از ابزار های مهمی که باید روی میز کار همه دوستانداران مدارات الکترونیکی باشد، دستگاه هویه است . برای این که صاحب یک دستگاه لحیم باشید لازم نیست حت...
آموزش ساخت : ماسه جادویی بسازید ماسه جادویی واقعاً چیز جالبی است! این نوع ماسه آب گریز است یعنی وقتی آن را داخل آب می ریزید خیس نمیشود. ماسه جادویی در اسباب فروشی ها و فروشگاه های آن...
آموزش ساخت : داخل دیوارهای آشپزخانه کابینت بزنید!... در آشپزخانه تان جای کافی برای ادویه ها ندارید؟ کمدهای اتاق تان را آنقدر پر کرده اید که همیشه باید دنبال خرده ریزها بگردید؟ راه حل پیشنهادی ساختنی این ...
باربیکیوی فن دار بسازید و کباب را سریع تر و سالم تر درست کنید... باربیکیو یکی از محبوب ترین ابزارهای آشپزی است اما بدیش این است که زمان پخت غذا در آن زیاد است. راه حل این مشکل باربیکیوی فن دار است. برای ساخت باربیکی...
آموزش ساخت : منبع تغذیه بازیافتی بسازید... اگر اهل ساختنی های الکترونیکی باشید، منبع تغذیه یکی از ملزومات کارتان است. اگر منبع تغذیه نداشته باشید مدام باید باتری ها را به روش های مختلف بهم ببند...
آموزش ساخت : چراغ سیاه یا بلک لایت بسازید... بلک لایت ها یا همان چراغ های ماوراء بنفش کاربردهای بسیار جذابی دارند. از این چراغ ها می توانید برای پیدا کردن لکه هیا خیلی ریز استفاده کنید یا واکنش ر...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید