خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید

آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید

نیاز ما به گوشی های هوشمندمان هر روز بیشتر می شود اما باتری ها متناسب با این افزایش نیاز تغییر نمی کنند. به همین خاطر است که پاوربانک تبدیل به یکی از پرطرفدارترین وسایل الکترونیکی شده است. بیشتر ما از پاوربانک استفاده می کنیم اما حتی پاوربانک هم نمی تواند پاسخگوی نیاز برخی از ما باشد. در این ساختنی راه حلی برای کسانی داریم که پاوربانک های فعلی پاسخگوی نیازشان نیستند.

در این ساختنی روش اضافه کردن تعداد باتری های پاوربانک را می آموزید. به این ترتیب پاوربانک تان هم هیچگاه خالی نمی شود و لازم نیست مرتباً آن را به شارژ بزنید. تعداد باتری هایی که اضافه می کنید به نیازتان بستگی دارد اما باید دقت کنید که با افزایش تعداد باتری ها اندازه پاور بانک هم بزرگتر می شود.

در این ساختنی طرز ساخت پاوربانک را نمی آموزید و فقط پاوربانک را بزرگتر می کنید. برای آموزش ساخت پاوربانک می توانید به ساختنی های دیگر مراجعه کنید.

گام اول : وسایل و ابزار موردنیاز

 • پاوربانک
 • باتری لپ تاپ دورانداختنی (می توانید از باتری های مشابه هم استفاده کنید)
 • چوب بستنی

ابزار موردنیاز

 • کاتر
 • قیچی
 • خط کش
 • نوار چسب دوطرفه
 • چسب PVC
 • هویه

گام دوم : پاوربانک را آماده کنید

ابتدا باید پاور بانک تان را باز کنید. اینکار را با نهایت دقت انجام دهید و حواستان باشد قاب پاوربانک را نشکنید . سپس یک سوراخ در یک طرف قاب پاور بانک ایجاد کنید تا کابل باتری های اضافی را از آن عبور دهید. برای محل دقیق سوراخ به تصویر نگاه کنید.

در ساختنی بخوانید :  تقویت کننده سیگنال وای فای بادوام و کاربردی بسازید

مدار پاور بانک را بردارید و پین های مثبت و منفی روی آن را پیدا کنید. حالا باید دو سیم برای باتری های اضافه به مدار لحیم کنید. اگر باتری که استفاده می کنید خودش سیم دارد لازم نیست این مرحله را تکرار کنید. اما اگر از انواع دیگر باتری استفاده می کنید به احتمال زیاد باید این مرحله را تکرار کنید.

باتری ها و مدار پاوربانک را سرجایش در قاب بگذارید و دوباره آن را مونتاژ کنید. در حین مونتاژ سیم های مثبت و منفی را از سوراخی که روی قاب زده اید، رد کنید.

گام سوم : باتری ها را اضافه کنید

نوار چسب دو طرفه را روی سطح قاب پاور بانک بچسبانید و چند چوب بستنی روی آن بچسبانید. چوب بستنی ها باید کل سطح قاب پاوربانک را بپوشانند. همین کار را برای طرف دیگر پاور بانک تکرار کنید.

باتری های اضافی تان را به قسمت داخلی چوب بستنی ها بچسبانید و سیم هایی که به مدار پاور بانک لحیم کرده اید را به باتری های اضافی لحیم کنید.

گام چهارم : قاب پاوربانک را بسازید

فاصله بین پاوربانک و باتری ها را اندازه بگیرید و دو تکه چوب به اندازه آن ببرید.

دو چوب بستنی بردارید و آن را به اندازه طول قاب پاوربانک ببرید. چوب بستنی را از هر دو سر آن ببرید تا هر دو سر آن صاف شوند.

این دو تکه چوب را کنار هم بگذارید و چوب های کوچکتر را به دو سر آن بچسبانید. برای چسباندن چوب ها از چسب چوب با انواع دیگر چسب های سفید استفاده کنید. این تکه چوب را مطابق تصویر به شکاف بین دو طرف قابی که با چوب بستنی ها درست کرده اید بچسبانید. برای اینکه این قطعه خوب بچسبد از یک کتاب سنگین را به 3 تا 4 ساعت روی پاوربانک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : جعبه ابزار چوبی بسازید

بعد از اینکه چسب قاب خوب خشک شد، قسمت های اضافی چوب بستنی ها را ببرید.

حالا باید همین مراحل را برای دو طرف پاور بانک که باز مانده اند، تکرار کنید.

ابتدا طول قسمت هایی که باز مانده اند را اندازه بگیرید و سپس چوب بستنی ها را به اندازه آن ببرید. چوب بستنی ها را به هم بچسبانید و بعد از اینکه خوب خشک شدند آنها را به سرجایشان روی قاب بچسبانید. در این قسمت هم یک کتاب روی پاور بانک بگذارید تا خوب بچسبد.

همینکار را برای طرف دیگر پاوربانک هم تکرار کنید اما اینبار باید چوب بستنی ها کمی کوتاه تر بگیرید تا سر USB پاور بانک باز بماند.

پاور بانک آماده است

با اضافه کردن باتری به پاوربانک خیالتان از بابت شارژ موبایل راحت خواهد بود
با اضافه کردن باتری به پاوربانک خیالتان از بابت شارژ موبایل راحت خواهد بود

حالا می توانید پاوربانک را امتحان کنید. اگر پاوربانک تان کار نکرد باید لحیم ها را یکبار دیگر چک کنید.

با این ساختنی ساده می توانید پاوربانک تان را هرچقدر که می خواهید بزرگ کنید. هرچه تعداد باتری هایی که اضافه می کنید بیشتر باشد پاوربانک دیرتر خالی می شود و می توانید از آن برای شارژ گجت های بزرگتر نظیر تبلت هم استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید
توضیح کوتاه
با اضافه کردن چند باتری به پاوربانک دیگر هیچوقت بدون شارژ نخواهید ماند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش تهیه کالاس: کیک برنجی شیرین و سرخ شده... کالاس، نام نوعی کیک برنجی سرخ شده و شیرین است که مخصوص نیواورلئان در امریکاست. در ساختنی امروز طرز تهیه این دسر لذیذ را برایتان آماده کرده ایم. این کی...
آموزش ساخت کویل تسلا ؛ یک کاردستی ارزان اما هیجان انگیز... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت کویل تسلا به دو روش مختلف را یاد گرفته اید؛ کویل تسلای GU-81 و یک کویل تسلای متوسط. ساخت هر دوی این کویل ها نیاز به مهارت ه...
با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهای تابستانی است. پس تا تابستان تمام نشده، دست بکار بشوید و در این روزهای گرم خودتان را به یک کیک بستنی نارگیلی خوشمزه...
دستگاه حباب ساز ساده و بادوام بسازید ساخت دستگاه حباب ساز خیلی ساده و جالب است و می تواند کودکان را برای مدت ها سرگرم نگه دارد. نیاز به مهارت الکترونیک زیادی هم ندارد و قسمت الکترونیکی آن...
دستور تهیه : کیک شکلاتی بدون آرد درست کنید... اگر دوست دارید شیرینی پزی را امتحان کنید اما نمی خواهید با آرد و خمیر سر و کار داشته باشید، باید کیک بدون آرد را امتحان کنید. این نوع کیک قناد ماهری ک...
آموزش ساخت : کیف سکه چرم بدوزید در این ساختنی طرز ساخت یک کیف سکه چرم را یاد می گیرید. با کمک الگویی که به پست ضمیمه شده می توانید خیلی راحت این کیف را بدوزید. اگر دلتان میخواهد یک ک...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

یک دیدگاه

 1. با سلام من پاور بانک رو بسازم و با باتری خورشیدی شارژ بشه.
  راهنمایی کند

پاسخ دهید