خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید

آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید

نیاز ما به گوشی های هوشمندمان هر روز بیشتر می شود اما باتری ها متناسب با این افزایش نیاز تغییر نمی کنند. به همین خاطر است که پاوربانک تبدیل به یکی از پرطرفدارترین وسایل الکترونیکی شده است. بیشتر ما از پاوربانک استفاده می کنیم اما حتی پاوربانک هم نمی تواند پاسخگوی نیاز برخی از ما باشد. در این ساختنی راه حلی برای کسانی داریم که پاوربانک های فعلی پاسخگوی نیازشان نیستند.

در این ساختنی روش اضافه کردن تعداد باتری های پاوربانک را می آموزید. به این ترتیب پاوربانک تان هم هیچگاه خالی نمی شود و لازم نیست مرتباً آن را به شارژ بزنید. تعداد باتری هایی که اضافه می کنید به نیازتان بستگی دارد اما باید دقت کنید که با افزایش تعداد باتری ها اندازه پاور بانک هم بزرگتر می شود.

در این ساختنی طرز ساخت پاوربانک را نمی آموزید و فقط پاوربانک را بزرگتر می کنید. برای آموزش ساخت پاوربانک می توانید به ساختنی های دیگر مراجعه کنید.

گام اول : وسایل و ابزار موردنیاز

 • پاوربانک
 • باتری لپ تاپ دورانداختنی (می توانید از باتری های مشابه هم استفاده کنید)
 • چوب بستنی
در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : قفسه دیواری تاشو بسازید

ابزار موردنیاز

 • کاتر
 • قیچی
 • خط کش
 • نوار چسب دوطرفه
 • چسب PVC
 • هویه

گام دوم : پاوربانک را آماده کنید

ابتدا باید پاور بانک تان را باز کنید. اینکار را با نهایت دقت انجام دهید و حواستان باشد قاب پاوربانک را نشکنید . سپس یک سوراخ در یک طرف قاب پاور بانک ایجاد کنید تا کابل باتری های اضافی را از آن عبور دهید. برای محل دقیق سوراخ به تصویر نگاه کنید.

مدار پاور بانک را بردارید و پین های مثبت و منفی روی آن را پیدا کنید. حالا باید دو سیم برای باتری های اضافه به مدار لحیم کنید. اگر باتری که استفاده می کنید خودش سیم دارد لازم نیست این مرحله را تکرار کنید. اما اگر از انواع دیگر باتری استفاده می کنید به احتمال زیاد باید این مرحله را تکرار کنید.

باتری ها و مدار پاوربانک را سرجایش در قاب بگذارید و دوباره آن را مونتاژ کنید. در حین مونتاژ سیم های مثبت و منفی را از سوراخی که روی قاب زده اید، رد کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش حکاکی الکتریکی روی انواع فلز به روش ساده و ارزان

گام سوم : باتری ها را اضافه کنید

نوار چسب دو طرفه را روی سطح قاب پاور بانک بچسبانید و چند چوب بستنی روی آن بچسبانید. چوب بستنی ها باید کل سطح قاب پاوربانک را بپوشانند. همین کار را برای طرف دیگر پاور بانک تکرار کنید.

باتری های اضافی تان را به قسمت داخلی چوب بستنی ها بچسبانید و سیم هایی که به مدار پاور بانک لحیم کرده اید را به باتری های اضافی لحیم کنید.

گام چهارم : قاب پاوربانک را بسازید

فاصله بین پاوربانک و باتری ها را اندازه بگیرید و دو تکه چوب به اندازه آن ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : جعبه هندزفری بسازید

دو چوب بستنی بردارید و آن را به اندازه طول قاب پاوربانک ببرید. چوب بستنی را از هر دو سر آن ببرید تا هر دو سر آن صاف شوند.

این دو تکه چوب را کنار هم بگذارید و چوب های کوچکتر را به دو سر آن بچسبانید. برای چسباندن چوب ها از چسب چوب با انواع دیگر چسب های سفید استفاده کنید. این تکه چوب را مطابق تصویر به شکاف بین دو طرف قابی که با چوب بستنی ها درست کرده اید بچسبانید. برای اینکه این قطعه خوب بچسبد از یک کتاب سنگین را به 3 تا 4 ساعت روی پاوربانک بگذارید.

بعد از اینکه چسب قاب خوب خشک شد، قسمت های اضافی چوب بستنی ها را ببرید.

حالا باید همین مراحل را برای دو طرف پاور بانک که باز مانده اند، تکرار کنید.

ابتدا طول قسمت هایی که باز مانده اند را اندازه بگیرید و سپس چوب بستنی ها را به اندازه آن ببرید. چوب بستنی ها را به هم بچسبانید و بعد از اینکه خوب خشک شدند آنها را به سرجایشان روی قاب بچسبانید. در این قسمت هم یک کتاب روی پاور بانک بگذارید تا خوب بچسبد.

همینکار را برای طرف دیگر پاوربانک هم تکرار کنید اما اینبار باید چوب بستنی ها کمی کوتاه تر بگیرید تا سر USB پاور بانک باز بماند.

پاور بانک آماده است

با اضافه کردن باتری به پاوربانک خیالتان از بابت شارژ موبایل راحت خواهد بود
با اضافه کردن باتری به پاوربانک خیالتان از بابت شارژ موبایل راحت خواهد بود

حالا می توانید پاوربانک را امتحان کنید. اگر پاوربانک تان کار نکرد باید لحیم ها را یکبار دیگر چک کنید.

با این ساختنی ساده می توانید پاوربانک تان را هرچقدر که می خواهید بزرگ کنید. هرچه تعداد باتری هایی که اضافه می کنید بیشتر باشد پاوربانک دیرتر خالی می شود و می توانید از آن برای شارژ گجت های بزرگتر نظیر تبلت هم استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : یک پاوربانک با باتری های اضافه درست کنید
توضیح کوتاه
با اضافه کردن چند باتری به پاوربانک دیگر هیچوقت بدون شارژ نخواهید ماند.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با پرینتر سه بعدی چراغ دیوارکوب شیشه ای و کلاسیک بسازید... حتماً شما هم شیشه های زیبای موزه ها و کلیساها را دیده اید. این نوع شیشه ها هزاران سال قدمت دارند و با ترکیب شیشه های رنگ شده و پودرهای معدنی ساخته می ...
دستور تهیه : شیرینی دانمارکی با کرم سیب درست کنید... شیرینی دانمارکی یکی از محبوب ترین شیرینی ها بین ما ایرانی هاست. به همین خاطر بد نیست که طرز ساختش را بلد باشید تا هر وقت که خواستید خودتان را به صرف ش...
در جشن ها خانه را با پروانه کاغذی تزیین کنید... در ساختنی می توانید ایده های زیادی برای تدارکات جشن های مختلف پیدا کنید (اینجا). اینکه بجای خرید، خودتان خوراکی ها و لوازم تزیین را بسازید دو مزیت مهم...
با نوشت افزارهای معمولی نوشته نامرئی بنویسید!... حتماً شما هم تبلیغات خودکارهای نامرئی و نوشت افزارهای این چنینی را دیده اید. هر کسی می تواند با این وسایل نوشته نامرئی بنویسد اما بنظرتان بدون این وسا...
با ارزان ترین وسایل دستگاه صابون ریز اتوماتیک بسازید... اگر از ساخت وسایل کاربردی برای زندگی روزمره تان لذت می برید، این دستگاه صابون ریز اتوماتیک را بسازید. این دستگاه با چند قطعه الکترونیکی ساده مثل پمپ آ...
روش ساخت : جعبه جواهر بسیار زیبا با هنر سوخت نگاری... اگر شما هم میان وسایل بدون استفاده تان یک جعبه چوبی و ساده دارید،  کاردستی امروز را از دست ندهید. تا به حال راجع به هنر سوخت نگاری چیزی شنیده اید؟ سوز...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

یک دیدگاه

 1. با سلام من پاور بانک رو بسازم و با باتری خورشیدی شارژ بشه.
  راهنمایی کند

پاسخ دهید