خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با این گلدان شارژرها را مخفی کنید

آموزش ساخت : با این گلدان شارژرها را مخفی کنید

شما هم از شارژرهایی که همیشه گوشه و کنار خانه روی دیوار آویزان هستند و از هر کدام شان یک گجت آویزان است، کلافه شده اید؟ این ساختنی قرار است همین مشکل را حل کند. چطور است همه شارژرهای اهالی خانه را داخل یک گلدان مخفی کنیم؟ با استفاده از این گلدان نه تنها همه شارژرهایتان را یک جا جمع کرده اید بلکه از گم شدن آنها جلوگیری می شود.

با این گلدان می توانید شارژرهای گجت هایتان را مخفی کنید
با این گلدان می توانید شارژرهای گجت هایتان را مخفی کنید

اگر تعداد گجت هایی که قصد دارید شارژرشان را داخل این گلدان قرار دهید، زیاد است باید حواستان به گرمای تولید شده هم باشد. هر چه تعداد گجت ها و شارژرها بیشتر باشد، باید دقت بیشتری در انتخاب گلدان بکنید. جنس پلاستیکی که انتخاب می کنید باید بخوبی در برابر گرما مقاوم باشد. البته معمولاً این گرما به قدری نیست که بتواند مشکل ایجاد کند و می توانید از گلدان هایی که در خانه دارید هم استفاده کنید.

وسایل موردنیاز برای ساخت گلدان

  • یک جعبه پلاستیکی با درپوش
  • گل های تزیینی
  • فوم فشرده EVA دو میلیمتری
  • مولتی شارژر USB
  • سه راهی
  • ابزار مناسب برای سوراخ کردن گلدان

دقت کنید اگر رنگ گلدان تان شفاف است و داخلش پیداست، باید تمام وسایل همرنگ گلدان باشند. البته بهتر است از گلدان های شفاف استفاده نکنید یا داخل آن را با کاغذ یا پارچه بپوشانید.

گام اول : جعبه را سوراخ کنید

طرح سوراخ هایی که باید روی جعبه پلاستیکی و درپوش آن بزنید، بستگی به شکل جعبه، محل قرار گرفتن آن و تعداد شارژرها دارد. به همین خاطر نمی توان یک طرح کلی داد اما با کمی آزمون و خطا می توانید بهترین نقطه برای سوراخ های گلدان را پیدا کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش اضافه کردن تصویر پس زمینه به آکواریوم [Raspberry Pi]

سوراخ هایی که روی درپوش جعبه ایجاد می کنید باید به اندازه ای باشد که سر شارژرها از آن رد بشود. سوراخ های کف جعبه هم باید متناسب با اندازه ورودی برق باشد.

اگر یک سوراخ بزرگ در کف گلدان ایجاد کنید (مطابق تصویر دوم) هم می توانید ورودی برق را از آن رد کنید و هم میتوانید اندازه سوراخ دیگر را کوچکتر کنید.

گام دوم : فوم فشرده را آماده کنید

یک تکه از فوم فشرده EVA به اندازه درپوش جعبه ببرید. محل کابل های USB را روی آن مشخص کنید و به اندازه عبور آنها روی فوم را برش بزنید. حالا فوم را زیر گل های تزیینی بچسبانید.

بسته به نوع گل تزیینی که انتخاب کرده اید، ممکن است نیاز باشد کمی تغییر در گل ها بدهید تا کابل ها براحتی در آن حرکت کنند.

گام سوم : کابل های USB را از فوم رد کنید

در این مرحله مشخص می شود که چرا سوراخ های روی درپوش را به اندازه سر شارژرها بریدیم.

سر بیشتر شارژرها کوچکتر از USB های معمولی هستند اما برخی از شارژرها بزرگتر – مثل شارژرهای آیفون و آیپد – بزرگتر از USB هستند. به همین خاطر اگر همه آنها را به اندازه USB های استاندارد ببرید، ممکن است به مشکل بخورید.

گام چهارم  : مولتی شارژر و سه راهی را آماده کنید

این مرحله ساده ترین قسمت کار است و فقط باید همه چیز را بهم وصل کنید.

اگر گجت هایی که قرار است از طریق این گلدان شارژر شوند با هم فرق دارند – آیفون، آیپد، گوشی های اندروید و … – مقدار برقی که برای شارژرشان لازم است متفاوت خواهد بود. به همین خاطر کنار هم شارژر کردن آنها نباید آسیبی به گجت ها بزند. اندازه و کیفیت شارژرهایی که استفاده می کنید هم می تواند در سرعت شارژر شدن گجت ها تاثیر بگذارد. مثلاً اگر شارژ آیپدتان خیلی کم باشد، کندتر شارژ خواهد شد.

در ساختنی بخوانید :  با پرینتر سه بعدی ساعت رومیزی چراغ دار با طرح ماه بسازید

گلدان تان آماده است

حالا می توانید این گلدان را هر جا که می خواهید بگذارید و بدون اینکه ظاهر خانه نامرتب بشود، گجت هایتان را شارژر کنید. بهتر است جایی که برای گلدان انتخاب می کنید طوری باشد که بتوانید کابل سه راهی را مخفی کنید.

با این گلدان دیگر نگران گم شدن شارژرهای اهالی خانه نخواهید بود
با این گلدان دیگر نگران گم شدن شارژرهای اهالی خانه نخواهید بود

از این به بعد نه تنها شارژرهایتان دیگر گم نمی شود بلکه به هر دیوار که نگاه می کنید یک شارژر نخواهید دید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با این گلدان شارژرها را مخفی کنید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با این گلدان شارژرها را مخفی کنید
توضیح کوتاه
در این پست ساختنی یک راهکار برای مخفی کردن شارژرها می آموزید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با آردوینو یک ربات ساده و ارزان بسازید... اگر همیشه دوست داشتید ساخت ربات را تجربه کنید، این ربات ساده نقطه شروع خوبی است. قطعه اصلی این ربات آردوینو است و هزینه ساخت آن بسیار پایین است. نباید...
قالب شیرینی با شکل و اندازه دلخواه تان بسازید... در این ساختنی طرز ساخت قالب شیرینی با قوطی نوشابه را یاد می گیرید. با این تکنیک ساده و مجانی می توانید قالب های شیرینی را در هر شکل و اندازه ای که می ...
ساخت کلید یدکی کپی با کارت ویزیت و قوطی کنسرو... کلید یدکی یکی از وسایل به شدت کار راه بیانداز است. به همین خاطر می خواهیم آموزش ساخت آن را هم به شما یاد بدهیم. برای ساخت کلید یدکی با این روش نیاز به...
گلدان آویز مخصوص فضای باز بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک گلدان آویز مخصوص باغچه را یاد می گیرید که بدون گرفتن فضای باغچه، سبزی باغچه را زیاد می‌کند. این گلدان آویز از بالای حوض یا ب...
آموزش ساخت : یک راکت لانچر کوچک بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک راکت لانچر مینیاتوری را یاد می گیرید که درست کردن آن فقط 5 دقیقه طول می کشد. این درستگاه پرتاب موشک بسیار سرگرم کننده است و ...
برای میز کارتان سوئیچ ذخیره انرژی بسازید... آیا فراموش کاری روی قبض برق شما هم تاثیر می گذارد؟ از پشت میز کار بلند می شوید و یادتان می رود چراغ، پنکه و سایر وسایل برقی روی میز را خاموش کنید و در...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید