خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید

آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید

فکر می‌کنید با در نوشابه و دکمه و چند خرده ریز دیگر چه چیزهایی می‌توان ساخت؟ شما طرفدار ساختنی هستید و حتماً خیلی خلاق هستید به همین خاطر می‌توانید چیزهای مختلفی با همین چند خرده ریز بسازید. چطور است با این وسایل یک آویز جدید برای نوروز بسازیم؟

در این ساختنی طرز ساخت یک آویز جغد را می‌آموزید که می‌توانید آن را بصورت گردنبند، جا کلیدی، پیکسل و … استفاده کنید. این آویز جغد بدون با وسایل دورریز ساخته می‌شود و قرار نیست برای ساخت آن چیزی بخریم. اگر همین وسایل را ندارید براحتی می‌توانید خرده ریزهای دیگر را جایگزین آنها بکنید. چه بسا با اینکار ظاهر آویز شما بهتر و زیباتر شود.

وسایل موردنیاز برای ساخت آویز جغد

برای ساخت آویز جغد می‌توانید از هر چیزی که به کارتان می‌آید، استفاده کنید
برای ساخت آویز جغد می‌توانید از هر چیزی که به کارتان می‌آید، استفاده کنید

در این لیست وسایلی که ما استفاده کرده ایم را می‌خوانید اما شما می‌توانید از هر چیز دیگری که به کارتان می‌آید، استفاده کنید. وقتی دارید دنبال وسایل ساخت آویز جغد می‌گردید، حواستان به عبارت ” هر چیز ” باشد.

  • در نوشابه
  • دکمه
  • منجوق و دانه‌های تزیینی
  • پولک مسی
  • سیم مسی
  • چسب سفید
  • سوراخ کن
  • چکش

گام اول : قسمت اصلی آویز را آماده کنید

با استفاده از سوراخ کن و چکش یک سوراخ روی لبه در نوشابه ایجاد کنید تا حلقه آویز را به آن وصل کنید.

کمی‌چسب سفید داخل در نوشابه بریزید. یک رنگ اکلیل انتخاب کنید و روی چسب بریزید. چسب و اکلیل را خوب با هم مخلوط کنید. صبر کنید تا چسب خشک شود. خشک شدن چسب ممکن است کمی‌طول بکشد اما اگر عجله دارید می‌توانید از سشوار استفاده کنید.

6 سانتیمتر از سیم فلزی را جدا کنید و یک حلقه کوچک با آن بسازید. قسمت صاف سیم را از سوراخی که درست کرده اید، رد کنید. یک حلقه دیگر بسازید اما این حلقه باید بقدری بزرگ باشد که حلقه زنجیر از آن عبور کند. بعد از اینکه حلقه را ساختید، قسمت اضافی سیم را دور سیم بپیچید و اگز لازم بود کمی‌از آن را ببرید.

گام دوم : جغد را طراحی کنید

ما از دکمه، منجوق و نگین‌های تزیینی برای چشم‌های جغد استفاده کرده ایم (تصویر اول را ببینید). منجوق‌ها و نگین‌ها را مطابق تصویر دوم روی دکمه بچسبانید.

برای بال‌های جغد از پولک‌های مسی گرد استفاده کرده ایم. اگر شما هم می‌خواهید از پولک مسی استفاده کنید، باید یک پولک را از وسط نصف کنید و از هر نیمه برای یکی از بال‌ها استفاده کنید.

برای نوک جغد هم می‌توانید از چیزی شبیه به اشک استفاده کنیم که خوشبختانه ما یک نگین اشکی داشتیم.

حالا که تکلیف همه اجزای صورت جغد را آماده کرده اید، قطعات را به ترتیب داخل درب نوشابه و سر جایشان بچسبانید. صبر کنید تا چسب کاملاً خشک شود.

گام سوم : پاهای جغد را اضافه کنید

با استفاده از سوراخ کن و چکش 6 سوراخ کوچک ( سه سوراخ برای هر پا) در قسمت پایینی جغد یا همان درب نوشابه ایجاد کنید.

کمی‌سیم مسی بردارید و آن را دور سوراخ‌ها بپیچید. وقتی سیم را سه بار دور سوراخ‌هایی که ایجاد کردید، پیچاندید سیم را خم کنید تا سر جایش سفت شود و قسمت اضافی آن را ببرید.

همین مراحل را برای ساخت پای دوم تکرار کنید.

آویز جغد آماده است

ساخت این آویزهای زیبا هیچ هزینه ای ندارد و کاملاً با وسایل دورریز ساخته می‌شود
آویز جغد آماده است

با استفاده از همین خرده ریزهای دورریختنی می‌توانید ساختنی‌های بسیار متنوع و خلاقانه ای بسازید. فقط کافی است در جمع کردن و استفاده از وسایل دورریز کمی‌خلاقیت داشته باشید. این آویز جغد هم با خرده ریزهای دور ریختنی ساخته شده است و خیلی از وسایل ساخت آن را می‌توانید از وسایل کهنه هم جدا کنید.

آویز جغد را می‌توانید به عنوان گردنبند، جا کلیدی، پیکسل و … استفاده کنید. در ضمن این آویز زینتی می‌تواند عیدی خوبی برای دختربچه‌ها باشد.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید
توضیح کوتاه
در این پست طرز ساخت یک آویز جغد با وسایل بازیافتی را می‌آموزید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با چوب پنبه ساعت دیواری ارزان بسازید... اگر یک ساعت دیواری دارید که قابش شکسته و نمی دانید با موتور و عقربه هایش چکار کنید، ساخت این ساعت را امتحان کنید. بدنه این ساعت دیواری فقط با چوب پنبه...
دستور تهیه : سوپ سیب زمینی درست کنید اگر اصلاً آشپزی بلد نیستید و بخاطر سرماخوردگی باید برای خودتان سوپ درست کنید، این دستور تهیه را دنبال کنید. در این ساختنی طرز تهیه سوپ سیب زمینی را یا...
آموزش ساخت : با باتری لپ تاپ پک باتری چند کاره بسازید... باتری لپ تاپ های قدیمی می توانند تا مدت ها شارژ را در خود نگه دارند و به ندرت پیش می آید که خراب بشوند. در این پست یاد می گیرید که چطور این باتری ها ر...
آموزش ساخت : یک ماژول باتری آردوینو بسازید... اگر پروژه های آردوینوی جذاب و کاربردی شما را هم به استفاده از آردوینو عادت داده، حتماً باید با ساخت شیلد یا ماژول باتری آشنا باشید. با ساخت ماژول باتر...
با در بطری و LED یک چراغ قوه کوچک بسازید حتماً از عنوان ای کاردستی متوجه شده اید که قرار نیست یک چراغ قوه مثل تصویری که معمولاً از چراغ قوه های کوچک دارید، بسازیم. چراغ قوه ای که داخل در یک ب...
با کارتن های بدون استفاده جعبه رومیزی شیک و جادار بسازید... اگر روی میز کار شما هم همیشه شلوغ است، می توانید این جعبه رومیزی را بسازید. ساخت این جعبه رومیزی برایتان مجانی تمام میشود و می توانید هرجایی از آن است...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری ربات چوبی منعطف و بادوام بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت ربات مقوایی را یاد گرفته اید. آن ربات قابل برنامه …

پاسخ دهید