خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید

آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید

فکر می کنید با در نوشابه و دکمه و چند خرده ریز دیگر چه چیزهایی می توان ساخت؟ شما طرفدار ساختنی هستید و حتماً خیلی خلاق هستید به همین خاطر می توانید چیزهای مختلفی با همین چند خرده ریز بسازید. چطور است با این وسایل یک آویز جدید برای نوروز بسازیم؟

در این ساختنی طرز ساخت یک آویز جغد را می آموزید که می توانید آن را بصورت گردنبند، جا کلیدی، پیکسل و … استفاده کنید. این آویز جغد بدون با وسایل دورریز ساخته می شود و قرار نیست برای ساخت آن چیزی بخریم. اگر همین وسایل را ندارید براحتی می توانید خرده ریزهای دیگر را جایگزین آنها بکنید. چه بسا با اینکار ظاهر آویز شما بهتر و زیباتر شود.

وسایل موردنیاز برای ساخت آویز جغد

برای ساخت آویز جغد می توانید از هر چیزی که به کارتان می آید، استفاده کنید
برای ساخت آویز جغد می توانید از هر چیزی که به کارتان می آید، استفاده کنید

در این لیست وسایلی که ما استفاده کرده ایم را می خوانید اما شما می توانید از هر چیز دیگری که به کارتان می آید، استفاده کنید. وقتی دارید دنبال وسایل ساخت آویز جغد می گردید، حواستان به عبارت ” هر چیز ” باشد.

  • در نوشابه
  • دکمه
  • منجوق و دانه های تزیینی
  • پولک مسی
  • سیم مسی
  • چسب سفید
  • سوراخ کن
  • چکش

گام اول : قسمت اصلی آویز را آماده کنید

با استفاده از سوراخ کن و چکش یک سوراخ روی لبه در نوشابه ایجاد کنید تا حلقه آویز را به آن وصل کنید.

کمی چسب سفید داخل در نوشابه بریزید. یک رنگ اکلیل انتخاب کنید و روی چسب بریزید. چسب و اکلیل را خوب با هم مخلوط کنید. صبر کنید تا چسب خشک شود. خشک شدن چسب ممکن است کمی طول بکشد اما اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  عروسک آدم برفی بافتنی ؛ یک پروژه قلاب بافی ساده و جالب

6 سانتیمتر از سیم فلزی را جدا کنید و یک حلقه کوچک با آن بسازید. قسمت صاف سیم را از سوراخی که درست کرده اید، رد کنید. یک حلقه دیگر بسازید اما این حلقه باید بقدری بزرگ باشد که حلقه زنجیر از آن عبور کند. بعد از اینکه حلقه را ساختید، قسمت اضافی سیم را دور سیم بپیچید و اگز لازم بود کمی از آن را ببرید.

گام دوم : جغد را طراحی کنید

ما از دکمه، منجوق و نگین های تزیینی برای چشم های جغد استفاده کرده ایم (تصویر اول را ببینید). منجوق ها و نگین ها را مطابق تصویر دوم روی دکمه بچسبانید.

برای بال های جغد از پولک های مسی گرد استفاده کرده ایم. اگر شما هم می خواهید از پولک مسی استفاده کنید، باید یک پولک را از وسط نصف کنید و از هر نیمه برای یکی از بال ها استفاده کنید.

برای نوک جغد هم می توانید از چیزی شبیه به اشک استفاده کنیم که خوشبختانه ما یک نگین اشکی داشتیم.

حالا که تکلیف همه اجزای صورت جغد را آماده کرده اید، قطعات را به ترتیب داخل درب نوشابه و سر جایشان بچسبانید. صبر کنید تا چسب کاملاً خشک شود.

گام سوم : پاهای جغد را اضافه کنید

با استفاده از سوراخ کن و چکش 6 سوراخ کوچک ( سه سوراخ برای هر پا) در قسمت پایینی جغد یا همان درب نوشابه ایجاد کنید.

کمی سیم مسی بردارید و آن را دور سوراخ ها بپیچید. وقتی سیم را سه بار دور سوراخ هایی که ایجاد کردید، پیچاندید سیم را خم کنید تا سر جایش سفت شود و قسمت اضافی آن را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کتابخانه مارپیچی بسازید

همین مراحل را برای ساخت پای دوم تکرار کنید.

آویز جغد آماده است

ساخت این آویزهای زیبا هیچ هزینه ای ندارد و کاملاً با وسایل دورریز ساخته می شود
آویز جغد آماده است

با استفاده از همین خرده ریزهای دورریختنی می توانید ساختنی های بسیار متنوع و خلاقانه ای بسازید. فقط کافی است در جمع کردن و استفاده از وسایل دورریز کمی خلاقیت داشته باشید. این آویز جغد هم با خرده ریزهای دور ریختنی ساخته شده است و خیلی از وسایل ساخت آن را می توانید از وسایل کهنه هم جدا کنید.

آویز جغد را می توانید به عنوان گردنبند، جا کلیدی، پیکسل و … استفاده کنید. در ضمن این آویز زینتی می تواند عیدی خوبی برای دختربچه ها باشد.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : با خرده ریزهای دور ریختنی آویز جغد بسازید
توضیح کوتاه
در این پست طرز ساخت یک آویز جغد با وسایل بازیافتی را می آموزید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با تراشه رگولاتور LM317 فلاشر لامپ ساده و کارآمد بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک مدار فلاشر لامپ ساده با تراشه رگولاتور ولتاژ قابل تنظیم LM317 را یاد می گیرید. تراشه LM317 می تواند تا ۱A جریان را تامین کند...
سیستم انتقال انرژی وایرلس ساده و کارآمد بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش کاردستی انتقال شارژ ساده را یاد گرفته اید. در این پست دوباره سراغ مفهوم جالب شارژ وایرلس رفته ایم و سیستم انتقال انرژی وایرلس با...
ساخت چراغ قوه اضطراری با گلو استیک و قوطی نوشابه... خیلی از کسانی که اهل سفر و کوهنوردی هستند، همیشه با خودشان گلو استیک دارند. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با گلو استیک و قوطی نوشابه چراغ قوه ای بسا...
با کمترین هزینه شیلد پروگرامر AVR بسازید... برنامه ریزی میکروکنترلرهای AVR مثل ATmega328 و ATtiny85 روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها استفاده از برد بورد و تنظیمات ArduinoISP به همراه برد آ...
خودتان یک پمپ آب گریز از مرکز ارزان بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک پمپ آب گریز از مرکز ارزان را یاد می گیرید. ساخت پمپ آب با این روش نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی میتواند آن را بسازد. شما...
آموزش: چگونه باتری آیفون 5 را تعویض کنیم؟... اگر هنگام استفاده از آیفون 5 موبایل تان بدون اینکه شارژ باتری آن تمام شده باشد، خاموش می شود احتمالاً عمر مفید باتری تان عوض شده و باید آن را تعویض کن...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید