خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام بسازید

آموزش ساخت : صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام بسازید

اگر اهل آشپزی هستید، این صابون های خانگی خیلی بکارتان می آیند. با یک گشت ساده در اینترنت می توانید دستور تهیه صابون های خانگی را پیدا کنید اما این صابون خانگی مخصوص آشپزخانه و آشپزی است. وقتی بعد از تهیه یک شام خوشمزه دست تان بوی تند سیر و پیاز بدهد، دیگر اشتهایی برای خوردن غذا باقی نمی ماند. با درست کردن این صابون های خانگی و استفاده از آنها در آشپزخانه، دیگر بوی مواد غذایی روی دست تان باقی نمی ماند. مهمترین مزیت این صابون ها این است که می توانید آنها را با رایحه مورد علاقه خودتان درست کنید.

صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام درست کنید
صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام درست کنید

تهیه صابون خانگی با این روش بسیار ساده است؛ با ترکیب رنگ ها و رایحه های مختلف می توانید به سادگی صابون خانگی مخصوص خودتان را بسازید. برای ساخت این صابون ها می توانید از پودر صابون یا صابون آب شده استفاده کنید و با افزودن کمی دانه خشخاش جلوه زیبایی تری به صابون ها بدهید.

صابون هایی که رایحه لیمو دارند برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب هستند
صابون هایی که رایحه لیمو دارند برای استفاده در آشپزخانه بسیار مناسب هستند

استفاده از دانه خشخاش در این روش ساخت صابون خانگی یک لایه برداری خفیف روی پوست دست تان انجام می دهد. روغن قلم بکار رفته در صابون هم نرمی و لطافت را به پوست تان برمی گرداند. همانطور که می بینید این صابون ها تمام مراقبت های لازم از پوست دست شما را انجام می دهند و یک پکیج مراقبتی کامل محسوب می شود.

اگر پوست خشک دارید، صابون با رایحه بادام را امتحان کنید
اگر پوست خشک دارید، صابون با رایحه بادام را امتحان کنید

در این ساختنی روش ساخت صابون با رایحه لیمو و بادام را می آموزید؛ رایحه لیمو برای استفاده در آشپزخانه مناسب است و رایحه بادام هم برای پوست های خشک مناسب است. این صابون های خانگی بخار ترکیب شان درست مثل یک لوسیون عمل می کنند و دقیقاً همان حس پاکیزگی و طراوت را در دست های شما ایجاد می کند. در ادامه این پست طرز تهیه صابون خانگی را در عرض 30 دقیقه می آموزید.

در ساختنی بخوانید :  شش ایده برای ساخت کاردستی چوبی با سوخت نگاری

مواد لازم برای ساخت صابون خانگی

  • پایه صابون – برای پایه صابون می توانید از پودر صابون یا صابون ذوب شده استفاده کنید. برای تهیه پودر یا صابون ذوب شده باید یک پایه صابون – که در داروخانه ها فروخته می شود – استفاده کنید. در دسترس ترین پایه صابون، صابون گلیسیرینی است اما ما از پایه صابون کره درخت روغن قلم استفاده کرده ایم.
  • رایحه – رسانس لیمو و بادام .
  • رنگ – افزودن رنگ به صابون ها اختیاری است. اما با افزودن چند قطره رنگ زرد به صابون خانگی لیمو براحتی آن را از صابون بادام تشخیص دهید.
  • دانه خشخاش و پوست رنده شده لیمو
  • قالب صابون – می توانید از هر نوع قالب ژله ای دیگری هم استفاده کنید. میتوانید از هر نوع قالب دیگری هم استفاده کنید و اگر قالب ندارید از ظرف های معمولی استفاده کنید .
  • فنجان اندازه گیری شیشه ای
  • قاشق اندازه گیری
  • کاردک
  • کاغذ شیرینی پزی

برای ساخت چهار صابون با اندازه ای که در تصویر می بینید به 300 میلیمتر پایه صابون، 8-12 قطره اسانس، 4 قطره رنگ، پوست رنده شده یک لیمو و یک قاشق دانه خشخاش نیاز دارید.

مراحل ساخت صابون خانگی
مراحل ساخت صابون خانگی

گام اول : پایه صابون را آماده کنید

پایه صابون را به مکعب های کوچک تقسیم کنید و داخل فنجان اندازه گیری بریزید. فنجان را به مدت 30 ثانیه در مایکرویو بگذارید و سپس محتویات آن را خوب هم بزنید. اینکار را دو بار دیگر تکرار کنید تا پایه صابون کاملآً ذوب شود. در مجموع باید صابون ها را به مدت 90 ثانیه در مایکرویو قرار دهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : دستگاه اعصاب سنج بسازید

گام دوم : افزودنی ها را اضافه کنید

رایحه مورد نظرتان را به مایع صابون اضافه کنید. رایحه را تدریجی اضافه کنید تا بوی صابون درست مطابق میل تان شود. رنگ و دانه خشخاش یا پوست رنده شده لیمو را اضافه کنید.

گام سوم : صابون را در قالب بریزید

قالب را روی یک کاغذ شیرینی پزی بگذارید تا بیرون آوردن آن از یخچال آسانتر شود. صابون را داخل قالب ها بریزید. می توانید قبل از ریختن صابون، داخل قالب ها را با اسپری آشپزی بپوشایند تا صابون ها بعد از سفت شدن راحت تر جدا شوند. بعد از ریختن مایع داخل قالب ها حباب هایی ایجاد می شوند که می توانید با خلال دندان آنها را بترکانید.

صابون های خانگی را یه مدت 15 دقیقه داخل یخچال بگذارید. این 15 دقیقه بستگی به نوع موادتان دارد؛ بنابراین باید ببینید صابون تان کی کاملاً سفت شده است.

بعد از سفت شدن صابون ها به آرامی آنها را از قالب جدا کنید.

صابون خانگی آماده است

صابون ها را کمی پولیش دهید تا آماده استفاده شوند
صابون ها را کمی پولیش دهید تا آماده استفاده شوند

روی صابون ها را با یک سنباده یا اسکاچ نرم صاف کنید و از رایحه و ترکیب نرم کننده آنها لذت ببرید.

با استفاده از همین روش و فقط با تغییر قالب ها می توانید صابون های خانگی در طرح های مختلف بسازید. در گالری زیر می توانید ایده های ساختنی را برای ساخت صابون خانگی در شکل های مختلف را ببینید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام بسازید
توضیح کوتاه
در این ساختنی یک روش ساده برای ساخت صابون خانگی معطر می آموزید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : بمب کف درست کنید شاید تا به حال اسم بمب کف را نشنیده باشید اما حتماً از آن خوشتان خواهد آمد. بمب کف ترکیبی از مواد خشک است که وقتی خیس میشوند کف می کنند. با بمب کف خیل...
با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید اگر اهل کاردستی و هنرهای تزیینی باشید، حتماً کارایی های گل خشک را می دانید. از گل خشک می شود برای ساخت قاب گوشی، زیورآلات و حلقه های تزیینی استفاده کن...
آموزش ساخت : برای نوزادتان لباس خرگوشی بدوزید!... قصد دارید آلبم خانوادگی تان را با چند عکس از نوزادتان تکمیل کنید؟ این لباس خرگوشی ساده و ارزان را برای نوزادتان بدوزید تا عکس هایتان بامزه تر و زیباتر...
مایع دستشویی خانگی با رایحه دلخواه تان درست کنید... در این ساختنی روش ساخت مایع دستشویی خانگی را یاد می گیرید که علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا، خاصیت نرک کنندگی خوبی هم دارد. این مایع شوینده حاوی کمترین...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید

اگر اهل کاردستی و هنرهای تزیینی باشید، حتماً کارایی های گل خشک را می دانید. …

پاسخ دهید