خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید

آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید

در این پست ساختنی طرز ساخت یک چراغ خوب فانتزی را می خوانید که برای اتاق کودک بسیار مناسب است. این چراغ خواب فانتزی که با الهام از آسمان شب و زیبایی های آن ساخته شده نیاز به وسایل خاصی ندارد و احتمالاً وسایل موردنیاز برای ساخت آن در همین حالا در خانه دارید. در ضمن برای ساخت این چراغ خواب دیواری لازم نیست چیزی از برق کاری بدانید.

چراغ خواب فانتزی مخصوص اتاق کودک
چراغ خواب فانتزی مخصوص اتاق کودک

اگر طرفدار ساختنی های ساده، کاربردی و زیبا هستید می توانید روی این آموزش ساخت حساب کنید. اگر دنبال ساخت لوستر با وسایل دورریختنی هستید، پیشنهاد می کنیم آموزش ساخت لوستر با رول کاغذ توالت را بخوانید. در یکی دریگر از ساختنی ها هم می توانید طرز ساخت یک لوستر با آویزهای قدیمی را بیاموزید.

وسایل لازم برای ساخت چراغ خواب فانتزی

 • یک تکه کارتن
 • قوطی کاغذی مواد غذایی
 • نوار LED (حدود 20 چراغ)
 • یک بشقاب بزرگ (به شکل دایره با قطر 27 سانتیمتر)
 • رنگ آکریلیک (زرد و مشکی)
 • چسب نقاشی
 • چسب برق
 • 4 آجر چوبی
 • چاقو
 • یک ابزار برای باز کردن سوراخ ها
 • قیچی
 • خط کش
 • منگنه
 • چسب مایع
 • چسب حرارتی
 • تصویر صورت فلکی مورد علاقه تان

مراحل ساخت چراغ خواب فانتزی

1- بشقاب را روی کارتن بگذارید و با استفاده از آن یک دایره بکشید. حالا دایره را از کارتن ببرید.

با بشقاب یک دایره روی کارتن بکشید و آن را ببرید
با بشقاب یک دایره روی کارتن بکشید و آن را ببرید

2- یک طرف قوطی کاغذی را ببرید. حالا با بشقاب یک ماه کامل روی آن بکشید و سپس یک هلال ماه بکشید. هلال ماه را ببرید. با کشیدن هر دو حالت، هلال تان شکیل تر می شود.

در ساختنی بخوانید :  ساخت چراغ خواب با کارتن های بدون استفاده!
در این مرحله هلال ماه را ببرید
در این مرحله هلال ماه را ببرید

3- یک نوار 29 سانتی متری از قوطی کاغذی تان ببرید. می توانید با توجه به اندازه ای که برار چراغ خواب فانتزی در نظر گرفته اید، تمام اندازه ها را تغییر دهید. اندازه نواری که در این مرحله می برید، باید به اندازه ای باشد که دور تا دور دایره اصلی تان را بپوشاند. دو یا سه نوار کوتاهتر هم برای وصل کردن به دیوار ببرید.

چند نوار با اندازه های مختلف از مقوای کاغذی ببرید
چند نوار با اندازه های مختلف از مقوای کاغذی ببرید

4- حالا باید ماه و آسمان چراغ خواب را رنگ کنید. هلال را با رنگ زرد و دایره را با رنگ مشکی رنگ کنید. دقت کنید که نباید از آب استفاده کنید. صبر کنید تا رنگ ها خشک شوند. سر دو نوار کوتاهتری که بریده اید را به هم بچسبانید تا یک نوار بلند درست شود.
اگر عجله دارید می توانید از سشوار برای زودتر خشک شدن رنگ ها استفاده کنید.

نباید رنگ ها را با آب رقیق کنید
نباید رنگ ها را با آب رقیق کنید

5- هلال ماه زرد رنگ را روی لبه دایره مشکی بچسبانید. چسب حرارتی را روشن کنید تا داغ شود.

هلال زرد رنگ را به گوشه دایره مشکی بچسبانید
هلال زرد رنگ را به گوشه دایره مشکی بچسبانید

6- آجرهای چوبی را روی میز کارتان بگذارید و دایره را روی آنها قرار دهید. نوار بلند را دور دایره بگذارید و دو سر آن را با چسب بهم وصل کنید. با استفاده از چسب حرارتی نوار کاغذی را به دایره بچسبانید. صبر کنید تا چسب خشک شود.

نوار را دور دایره بچسبانید و هولدرهای کاغذی را بسازید
نوار را دور دایره بچسبانید و هولدرهای کاغذی را بسازید

حالا باید با استفاده از نوارهای کوتاهی که از قوطی کاغذی بریده اید، دو یا سه هولدر بسازید. این نوارها را دور آجرهای چوبی بپیچید (مطابق تصویر) و دو سر آنها را به هم منگنه کنید.

7- با چسب برق شکاف های بین نوار دور دایره و دایره را بپوشانید تا نور فقط از سوراخ هایی که ایجاد می کنید، بیرون بزند. درست انجام دادن این مرحله تاثیر زیادی روی زیبایی چراغ خوب فانتزی دارد. هولدرها را به پشت کارتن بچسبانید. نقطه ای که میخواهید سیم را از آن رد کنید، مشخص کنید و به اندازه کافی آن را ببرید.

در ساختنی بخوانید :  با میز کار تخته سیاه ایده هایتان را در لحظه ثبت کنید
با چسب برق تمام شکاف ها را بپوشانید
با چسب برق تمام شکاف ها را بپوشانید

8- حالا باید طرح صورت فلکی موردعلاقه تان را روی مقوای مشکی بکشید. حالا با یک ابزار مناسب سوراخ ها را روی نقطه هایی که علامت زده اید، مشخص کنید. ما صورت فلکی دب اکبر و اژدها را انتخاب کرده ایم. اگر علاقه ای به مباحث نجومی ندارید، میتوانید سوراخ ها را بر مبنای هر طرح دیگر ایجاد کنید.

ابزاری که برای ایجاد سوراخ ها انتخاب می کنید باید کاملاً برای اینکار مناسب باشد
ابزاری که برای ایجاد سوراخ ها انتخاب می کنید باید کاملاً برای اینکار مناسب باشد

9- نوار LED را به پشت لوسترتان بچسبانید و سیم آن را از سوراخی که قبلاً روی نوار ایجا کرده اید، رد کنید. برای اینکه زیبایی چراغ تان بیشتر شود، برخی از حباب ها را ستقیماً داخل سوراخ ها قرار دهید و برخی دیگر را با فاصله از سوراخ ها تنظیم کنید. به این ترتیب بعضی از ستاره های روی چراغ خواب درخشان تر از بقیه می شوند.

نوار LED را داخل چراغ قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید
نوار LED را داخل چراغ قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید

چراغ خواب فانتزی آماده است

چراغ خواب را از دیوار آویزان کنید یا روی میز قرار دهید. چراغ را روش کنید و از زیبایی آسمان شب روی دیوار اتاق تان لذت ببرید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید
توضیح کوتاه
در این پست طرز ساخت یک چراغ خواب مخصوص اتاق کودک را می خوانید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

ساخت لوستر را با ظرف های پلاستیکی تجربه کنید!... در ساختنی پست های مختلفی درباره ساخت لوستر داریم؛ لوسترهایی که با وسایل بازیافتی ساخته میشوند. از رول دستمال و زیپ گرفته تا لوله و کاغذ باطله! در این ...
آموزش ساخت : قلب نخی؛ یک کاردستی ارزان و کاربردی... در این ساختنی یک کاردستی ساده و ارزان را یاد می گیرید که کاربردهای زیادی دارد. این قلب های نخی هم خیلی راحت و سریع درست میشوند و هم خیلی متنوع هستند. ...
آموزش ساخت : فانوس کاغذی بسازید اگر به دنبال یک چراغ یا یک وسیله دکوری برای تزیین میزتان هستید، ما یک ایده ارزان و خوب برایتان داریم. این فانوس کاغذی هم بسیار سریع درست میشود و هم بر...
با قایق اسباب بازی آباژور کودک شیک و ارزان بسازید !... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت چراغ خواب با اکشن فیگور و آباژور با عروسک خرسی را یاد گرفته اید. در این پست هم یک ایده دیگر برای ساخت آباژور کودک داریم؛ اس...
آموزش ساخت : یک چراغ خواب چوبی شیک بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب چوبی را برایتان آماده کرده ایم. طراحی شیک و متفاوت این چراغ خواب چوبی آن را بخوبی از سایر چراغ خواب ها متمایز ...
چراغ دیوارکوب با طاقچه تزیینی بسازید چراغ دیوارکوب یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزیین اتاق‌های کوچک است. اگر طاقچه هم داشته باشد که خیلی بهتر است. می‌توانید رویش را با وسایل تزیینی پر کنید...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

چراغ خواب ستاره ای بسازید و سقف اتاق را ستاره باران کنید

اگر دنبال یک چراغ خوب منحصر به فرد می گردید، چراغ خواب ستاره ای انتخاب …

پاسخ دهید