خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید

آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید

در این پست ساختنی طرز ساخت یک چراغ خوب فانتزی را می خوانید که برای اتاق کودک بسیار مناسب است. این چراغ خواب فانتزی که با الهام از آسمان شب و زیبایی های آن ساخته شده نیاز به وسایل خاصی ندارد و احتمالاً وسایل موردنیاز برای ساخت آن در همین حالا در خانه دارید. در ضمن برای ساخت این چراغ خواب دیواری لازم نیست چیزی از برق کاری بدانید.

چراغ خواب فانتزی مخصوص اتاق کودک
چراغ خواب فانتزی مخصوص اتاق کودک

اگر طرفدار ساختنی های ساده، کاربردی و زیبا هستید می توانید روی این آموزش ساخت حساب کنید. اگر دنبال ساخت لوستر با وسایل دورریختنی هستید، پیشنهاد می کنیم آموزش ساخت لوستر با رول کاغذ توالت را بخوانید. در یکی دریگر از ساختنی ها هم می توانید طرز ساخت یک لوستر با آویزهای قدیمی را بیاموزید.

وسایل لازم برای ساخت چراغ خواب فانتزی

 • یک تکه کارتن
 • قوطی کاغذی مواد غذایی
 • نوار LED (حدود 20 چراغ)
 • یک بشقاب بزرگ (به شکل دایره با قطر 27 سانتیمتر)
 • رنگ آکریلیک (زرد و مشکی)
 • چسب نقاشی
 • چسب برق
 • 4 آجر چوبی
 • چاقو
 • یک ابزار برای باز کردن سوراخ ها
 • قیچی
 • خط کش
 • منگنه
 • چسب مایع
 • چسب حرارتی
 • تصویر صورت فلکی مورد علاقه تان

مراحل ساخت چراغ خواب فانتزی

1- بشقاب را روی کارتن بگذارید و با استفاده از آن یک دایره بکشید. حالا دایره را از کارتن ببرید.

با بشقاب یک دایره روی کارتن بکشید و آن را ببرید
با بشقاب یک دایره روی کارتن بکشید و آن را ببرید

2- یک طرف قوطی کاغذی را ببرید. حالا با بشقاب یک ماه کامل روی آن بکشید و سپس یک هلال ماه بکشید. هلال ماه را ببرید. با کشیدن هر دو حالت، هلال تان شکیل تر می شود.

در این مرحله هلال ماه را ببرید
در این مرحله هلال ماه را ببرید

3- یک نوار 29 سانتی متری از قوطی کاغذی تان ببرید. می توانید با توجه به اندازه ای که برار چراغ خواب فانتزی در نظر گرفته اید، تمام اندازه ها را تغییر دهید. اندازه نواری که در این مرحله می برید، باید به اندازه ای باشد که دور تا دور دایره اصلی تان را بپوشاند. دو یا سه نوار کوتاهتر هم برای وصل کردن به دیوار ببرید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : پادری چوبی بسازید
چند نوار با اندازه های مختلف از مقوای کاغذی ببرید
چند نوار با اندازه های مختلف از مقوای کاغذی ببرید

4- حالا باید ماه و آسمان چراغ خواب را رنگ کنید. هلال را با رنگ زرد و دایره را با رنگ مشکی رنگ کنید. دقت کنید که نباید از آب استفاده کنید. صبر کنید تا رنگ ها خشک شوند. سر دو نوار کوتاهتری که بریده اید را به هم بچسبانید تا یک نوار بلند درست شود.
اگر عجله دارید می توانید از سشوار برای زودتر خشک شدن رنگ ها استفاده کنید.

نباید رنگ ها را با آب رقیق کنید
نباید رنگ ها را با آب رقیق کنید

5- هلال ماه زرد رنگ را روی لبه دایره مشکی بچسبانید. چسب حرارتی را روشن کنید تا داغ شود.

هلال زرد رنگ را به گوشه دایره مشکی بچسبانید
هلال زرد رنگ را به گوشه دایره مشکی بچسبانید

6- آجرهای چوبی را روی میز کارتان بگذارید و دایره را روی آنها قرار دهید. نوار بلند را دور دایره بگذارید و دو سر آن را با چسب بهم وصل کنید. با استفاده از چسب حرارتی نوار کاغذی را به دایره بچسبانید. صبر کنید تا چسب خشک شود.

نوار را دور دایره بچسبانید و هولدرهای کاغذی را بسازید
نوار را دور دایره بچسبانید و هولدرهای کاغذی را بسازید

حالا باید با استفاده از نوارهای کوتاهی که از قوطی کاغذی بریده اید، دو یا سه هولدر بسازید. این نوارها را دور آجرهای چوبی بپیچید (مطابق تصویر) و دو سر آنها را به هم منگنه کنید.

7- با چسب برق شکاف های بین نوار دور دایره و دایره را بپوشانید تا نور فقط از سوراخ هایی که ایجاد می کنید، بیرون بزند. درست انجام دادن این مرحله تاثیر زیادی روی زیبایی چراغ خوب فانتزی دارد. هولدرها را به پشت کارتن بچسبانید. نقطه ای که میخواهید سیم را از آن رد کنید، مشخص کنید و به اندازه کافی آن را ببرید.

با چسب برق تمام شکاف ها را بپوشانید
با چسب برق تمام شکاف ها را بپوشانید

8- حالا باید طرح صورت فلکی موردعلاقه تان را روی مقوای مشکی بکشید. حالا با یک ابزار مناسب سوراخ ها را روی نقطه هایی که علامت زده اید، مشخص کنید. ما صورت فلکی دب اکبر و اژدها را انتخاب کرده ایم. اگر علاقه ای به مباحث نجومی ندارید، میتوانید سوراخ ها را بر مبنای هر طرح دیگر ایجاد کنید.

در ساختنی بخوانید :  ساخت لوستر را با ظرف های پلاستیکی تجربه کنید!
ابزاری که برای ایجاد سوراخ ها انتخاب می کنید باید کاملاً برای اینکار مناسب باشد
ابزاری که برای ایجاد سوراخ ها انتخاب می کنید باید کاملاً برای اینکار مناسب باشد

9- نوار LED را به پشت لوسترتان بچسبانید و سیم آن را از سوراخی که قبلاً روی نوار ایجا کرده اید، رد کنید. برای اینکه زیبایی چراغ تان بیشتر شود، برخی از حباب ها را ستقیماً داخل سوراخ ها قرار دهید و برخی دیگر را با فاصله از سوراخ ها تنظیم کنید. به این ترتیب بعضی از ستاره های روی چراغ خواب درخشان تر از بقیه می شوند.

نوار LED را داخل چراغ قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید
نوار LED را داخل چراغ قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید

چراغ خواب فانتزی آماده است

چراغ خواب را از دیوار آویزان کنید یا روی میز قرار دهید. چراغ را روش کنید و از زیبایی آسمان شب روی دیوار اتاق تان لذت ببرید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت : چراغ خواب فانتزی اتاق کودک بسازید
توضیح کوتاه
در این پست طرز ساخت یک چراغ خواب مخصوص اتاق کودک را می خوانید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : یک چراغ خواب حساس به تاریکی بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب کوچک را می آموزید که به تاریکی حساس است و بعد از کم شدن نور روشن میشود. این چراغ خواب مثل سایر آباژورها و چراغ های...
آموزش ساخت : یک آباژور کاغذی بسازید در این پست ساختنی طرز ساخت یک آباژور کاغذی با هنر اریگامی یا کاغذ و تا را می آموزید. اگر شما هم عادت دارید کیسه های کاهی خریدهایتان را نگه دارید توصیه...
ساخت چراغ سقفی شیک و زیبا با طناب و بطری نوشابه!... شاید ایده ساخت چراغ سقفی با بطری نوشابه خیلی برایتان جالب نباشد اما تصاویر زیر می توانند نظرتان را عوض کنند. این چراغ ها واقعاً قشنگ هستند و اگر هزینه...
آویز سقفی بافتنی بسازید و اتاق‌تان را زیباتر کنید... اگر می خواهید دکور یکی از اتاق هایتان را عوض کنید، حتماً نباید وسایل تزیینی گران قیمت بخرید. خودتان هم می توانید با ساخت وسایلی مثل لوستر، گلدان، تابل...
آموزش ساخت : چراغ سقفی چوبی بسازید چراغ سقفی که در این ساختنی طرز ساختش را یاد می گیرید، با چوب های بدرد نخور درست میشود. حتی یک جعبه میوه چوبی هم برای درست کردن این چراغ سقفی شیک کافی ...
آموزش ساخت : از یک بطری دو چراغ تزیینی بسازید... در این ساختنی یک روش ساده و مجانی برای درست کردن چراغ تزیینی و جاشمعی را یاد می گیرید. با این روش می توانید برای مهمانی ها یا خانه جدیدتان هرچندتا که ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

لوستر کاغذی شیک با طرح مدرن ستاره ای شکل بسازید

اگر برای یک جشن یا مهمانی یا حتی دکوراسیون اتاق، خانه و یا حتی محل …

پاسخ دهید