خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت: یک میز زیبا و کم هزینه بسازید

آموزش ساخت: یک میز زیبا و کم هزینه بسازید

با ساختنی همراه باشید و نحوه ساخت این میز زیبا را بیاموزید
با ساختنی همراه باشید و نحوه ساخت این میز زیبا را بیاموزید

اگر به نجاری و کار با چوب علاقه دارید، این ساختنی برایتان جالب خواهد بود. در این پست نحوه ساخت یک میز کم هزینه و زیبا را برایتان آماده کرده ایم. می توانید از این میز به عنوان میز تحریر و میز ناهارخوری استفاده کنید. اگر طول پایه ها و عرض روی میز را کم کنید هم یک نیمکت برای حیاط خانه خواهید داشت. برای ساخت این میز باید از متری استفاده کنید که واحد ان فوت است زیرا ابعاد متن و تصویر به فوت هستند. برای ساخت این ساختنی می توانید از چوب میزهای قدیمی و شکسته استفاده کنید؛ چوب رویی میزی که در تصویر می بینید متعلق به یک میز قدیمی است. میتوانید نحوه ساخت این ساختنی را از طریق ویدیوی زیر هم ببینید.

گام اول: ابزار و وسایل موردنیاز

ابزار:

 • اره (رومیزی یا فارسی بر)
 • دریل و مته
 • مایل زن دریل (اختیاری)
 • میخ کوب (اختیاری)
 • سنباده
 • متر
 • مداد

وسایل موردنیاز:

 • چوب روی میز (یک تکه 48 x24 یا دو تکه 2 x 12 x 48)
 • پنج تکه چوب 8 فوتی 2 x4
 • یک تکه چوب 8 فوتی 1 x4
 • پیچ و میخ
 • چسب
 • پرکننده چوب
 • رنگ یا لاک چوب

گام دوم: چوب پایه ها را ببرید

 

برای ساخت این میز باید دو پایه یکسان بساید که هرکدام از ترکیب قطعات کوچکتر ساخته شده اند. ساخت این پایه ها چند مرحله دارد:

در ساختنی بخوانید :  پریز هوشمند بسازید و وسایل برقی را با اینترنت کنترل کنید

مرحله اول

تکه افقی نازک پایه را به بخش عمودی پایه وصل کنید. قبل از اتصال محل اتصال را با مته مخروطی دریل کنید. برای این اتصال می توانید از چوب مخصوص میز و چسب استفاده کنید.

مرحله دوم

تکه های وسط پایه را همانطور که در تصویر می بیند، وصل کنید. برای این قسمت کار می توانید از میخ کوب و چسب استفاده کنید. می توانید از مایل زن دیل هم استفاده کنید.

مرحله سوم

 

نحوه اتصال تکه ها به یکدیگر در این تصویر مشخص است
نحوه اتصال تکه ها به یکدیگر در این تصویر مشخص است

پایه افقی 45 درجه را به بالا و پایین پایه های مونتاژ شده بچسبانید. برای این اتصال می توانید از میخ کوب و چسب استفاده کنید.

مرحله چهارم

قبل از نصب پایه افقی ضخیم، با مایل زن روی دو تکه از چهار تکه ای که بریده اید سوراخ درست کنید. از این سوراخ ها برای سفت کردن پایه های به رویی میز استفاده خواهد شد. مطابق تصویر لایه افقی ضخیم را به بالا و پایین لایه های مونتاژ شده وصل کنید. برای این مرحله هم میخ و چوب استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : مهر لاستیکی را به روش حرفه ای ها بسازید

مرحله پنجم

نحوه اتصال تکه ها به یکدیگر در این تصویر مشخص است
نحوه اتصال تکه ها به یکدیگر در این تصویر مشخص است

همانطور که در تصویر می بینید در این مرحله باید پایه کوچکتر را وصل کنید.

مرحله ششم

شکل نهایی
شکل نهایی

همین کارها را برای پایه دوم هم تکرار کنید

گام سوم: تکه های داخلی افقی و زاویه دار را ببرید

مطابق تصویر و اعداد، تکه های داخلی افقی و زاویه دار را ببرید. در دو سر تکه هایی که می خواهید یه رویی میز وصل کنید با استفاده از مایل زن دریل سوراخ هایی ایجاد کنید. این سوراخ ها برای وصل کردن تکه ها به رویی میز مورد استفاده قرار می گیرند.

گام چهارم: تکه های داخلی افقی و زاویه دار را وصل کنید

تکه های افقی را مطابق تصویر وصل کنید. بهتر است این مرحله را با کمک یک نفر انجام دهید.

اختیاری: تکه های زاویه دار را اضافه کنید. در ادامه این پست تصویر نمونه بزرگتر همین میز را هم خواهید دید. از تکه های زاویه دارد فقط در آن نمونه استفاده می شود.

گام پنجم: سمباده بکشید و رنگ بزنید

بهتر است از پرکننده چوب در این مرحله استفاده کنید. ابتدا سمباده بکشید و سپس رنگ بزنید. توصیه ساختنی این است که رنگ زدن را به تعویق نیاندازید زیرا رنگ زدن قطعات بصورت جداگانه آسانتر است و ظاهر بهتری هم خواهد داشت.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : بمب کف درست کنید

گام ششم: تکه رویی میز را وصل کنید

رویی میز را با استفاه از مایل زن دریل وصل کنید. اگر مایل زن ندارید می توانید از میخ و پیچ استفاده کنید. فقط کافی است بصورت متمایل ضربه بزنید و از پرکننده چوب برای پوشاندن سوراخ ها استفاده کنید.

گام هفتم: میز آماده است

می توانید از این میز به عنوان میز کار یا میز ناهارخوری استفاده کنید. اگر در ساختنی های چوبی حرفه ای هستید، با تغییر ابعاد می توانید با همین روش یک نیمکت زیبا بسازید.
امیدواریم این ساختنی برای شما مفید باشد. در زیر می توانید تصویر نمونه بزرگتر این میز را ببینید.

نمونه بزرگتر همین میز
نمونه بزرگتر همین میز

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت: یک میز زیبا و کم هزینه بسازید
عنوان مطلب
آموزش ساخت: یک میز زیبا و کم هزینه بسازید
توضیح کوتاه
در این پست نحوه ساخت این میز ساده و زیبا را می خوانید. با تغییر ابعاد این میز می توانید کاربری آن را تغییر دهید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با استفاده از تایمر ۵۵۵ یک آمپلی فایر بسازید... کافی است آمپلی فایر را در ساختنی جستجو کنید تا آموزش ساخت انواع آمپلی فایر ساده و پیشرفته را ببینید. امروز باز هم سراغ آموزش ساخت آمپلی فایر رفته ایم ...
با استفاده از آینه بین نهایت ساعت دیواری LED متفاوت بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت آینه بی نهایت را یاد گرفته اید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک ساعت دیواری LED با طرح آینه بی نهایت بسازید. این س...
با تکه های چوب یک میز قهوه خوری شش ضلعی بسازید... اگر فکر می کنید برای داشتن یک میز قهوه خوری شیک و مدرن باید پول زیادی هزینه کنید، بهتر است ویدیوی زیر را ببینید. با صرف هزینه به مراتب کمتر و البته کم...
آموزش ساخت :با کبریت و فویل موشک مدل بسازید... در این ساختنی آموزش ساخت یک موشک مدل را یاد می گیرید که با کبریت و فویل آلومینیومی ساخته میشود اما تا 12 متر برد دارد! ساخت این موشک مدل و وسایلی که د...
یک ترفند ساده و ارزان برای چاپ روی سنگ های تزیینی... اگر عادت دارید هربار که به ساحل می روید، سنگ های دکوراتیو جمع کنید، این ساختنی خیلی بدردتان می خورد. دوست دارید تصاویر، جملات قصار و شعرهای محبوب تان ...
با برد آردوینو کلاه ایمنی هوشمند بسازید... کار در معدن، ساختمان های نیمه کاره، فضاهای تاریک و .. خیلی خطرناک است. کارگران هر لحظه در معرض گازهای سمی، دمای بالا و هزاران خطر بالقوه دیگر قرار دار...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید