خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت :روش خلاقانه برای ساخت نگه دارنده هدفون

آموزش ساخت :روش خلاقانه برای ساخت نگه دارنده هدفون

اگر شما هم مثل خیلی‌ها از باز کردن گره‌های سیم هدفونتان خسته شده اید،ساختنی امروز را دنبال کنید! آیا تا به حال به فکر خریدن جای هدفون افتاده اید؟ حالا ما فکر درست کردن هدفون را در سرتان می‌اندازیم.لازم نیست بابت درست کردن یک جای خوب برای نگه داری هدفون پولی بپردازید! ساخت این عروسک چوبی خیلی ساده و سریع است. علاوه براین ظاهر زیبایی هم دارد . امیدواریم ساختنی امروز را امتحان کنید تا از شر گره‌های سیم هدفون خلاص شوید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • خلاقیت !
  • یک تکه تخته سه لا
  • اره مویی
  • دریل یا مته
  • سمباده
  • رنگ

گام اول: طرح اصلی را بکشید

طرحی که ما انتخاب کرده ایم، طرح یک موجود فضایی است. هنگام کشیدن طرح باید به دو نکته توجه کنید: اول اینکه سوراخ جای چشم‌ها نباید به قدری بزرگ باشند که گوشی‌های هدفون از آنها خارج شود. دوم طرح شما حتماً باید چند اندام یا زبانه داشته باشد تا بتوانید سیم را مرتب تر بپیچید.
اول طرحتان را روی یک کاغذ بکشید. حالا طرح را روی تخته سه لا پیاده کنید یا مستقیماً روی چوب بکشید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که طول تخته باید حداقل 5 تا 7 سانتی متر باشد.

گام دوم: طرح را ببرید

اره مویی را بردارید و عروسک را از چوب جدا کنید. هنگام کار با اره حواستان به انگشتانتان باشد. و بهتر است از ماسک هم استفاده کنید تا خاک اره وارد مجاری تنفسی تان نشود.

گام سوم: جای چشم‌ها و دهان را سوراخ کنید

دریل یا مته را بردارید و با احتیاط فراوان سوراخ‌هایی به جای چشم و دهان روی تخته ایجاد کنید. کار روی چشم‌ها هنوز تمام نشده است.

گام چهارم: چشم‌ها را کامل کنید

جای چشم‌ها را آماده کنید
چشم‌های جا هدفونی فضایی را کامل کنید!

برای بریدن چشم‌ها، ابتدا تیغه اره مویی را شل کنید و آن را داخل یکی از سوراخ‌ها بکنید. حالا از پشت سوراخ، تیغه را محکم کنید و کار برش را شروع کنید. هنگام بریدن خطی که دو چشم را به هم وصل میکند باید بیشتر دقت کنید چون سیم هدفون از این نقطه عبور می‌کند و این قسمت را نباید بیش از اندازه ببرید.

گام پنجم: عروسک را رنگ کنید

با استفاده از سمباده، به آرامی‌لبه‌ها و سطح چوب را صاف کنید. حالا نوبت به رنگ کردن رسیده است. رنگ مورد نظرتان را بردارید و کار را شروع کنید.
حالا که کارتان تمام شده باید هدفونتان را سر جای جدیدش بگذارید. ته سیم هدفون را داخل چشم عروسک بکنید سیم را بکشید تا گوشی‌های هدفون به جای چشم‌های عروسک قرار بگیرد. حالا بقیه سیم را دور بازوها یا شکم عروسک بپیچید . دست آخر هم ته هدفون را در دهان عروسک فرو کنید. دفعه بعد که سراغ هدفونتان بیایید دیگر با چند گره کور مواجه نخواهید شد.
اگر از طرح ما خوشتان آمده، میتوانید آن را اجرا کنید و از آن استفاده کنید.  تجربیات خودتان را با ما زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با کمترین هزینه یک میز تاشو بسازید... اگر شما هم بخاطر کمبود فضا در آشپزخانه یا اتاق خواب تان میز نمی گذارید، میز تاشو چاره کارتان است. در این ساختنی طرز ساخت یک میز تاشوی ساده را یاد می گ...
آموزش ساخت آمپلی فایر گیتار بزرگ و ارزان به روش ساده... در این ساختنی آموزش ساخت آمپلی فایر گیتار به روش ساده و ارزان را یاد می گیرید. بیشتر قطعات این آمپلی فایر گیتار از وسایل قدیمی جدا می شود و بدنه هم از...
پروژه آردوینو : یک هیولا برای زیرمیز بسازید... در این ساختنی یک پروژه آردوینو جالب و متفاوت را برایتان آماده کرده ایم: هیولای زیرمیزی. این جعبه صداهای ترسناک تولید می کند و وقتی لامپ ها خاموش شوند،...
جاکفشی چوبی بسازید و از آن به عنوان نیمکت هم استفاده کنید... در این پست ساختنی، آموزش ساخت جاکفشی چوبی را می خوانید که به عنوان نیمکت هم استفاده می شود. می توانید این جاکفشی را در روزهایی که مهمان دارید جلوی در ...
آموزش ساخت : با سیم و نگین انگشتر بسازید... اگر از این انگشتر خوشتان آمده، دست بکار بشوید و برای خودتان یکی بسازید. حتماً در خانه شما هم کمی سیم و چند مهره یا سنگ تزیینی پیدا میشود. وسایل مورد ن...
آموزش ساخت : سبد میوه و سبزیجات چوبی بسازید... اگر سبد میوه و سبزیجات آشپزخانه تان شکسته یا کهنه شده با این ساختنی خودتان می توانید جدیدش را بسازید. همیشه ساختن انتخاب بهتری نسبت به خریدن و تولید ک...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار شارژر باتری اتوماتیک به دو روش مختلف

باتری‌های قلمی‌هنوز کاربرد زیادی دارند و عمر کم آنها تاثیری در این مسئله ندارد. اگر …

پاسخ دهید