خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت :روش خلاقانه برای ساخت نگه دارنده هدفون

آموزش ساخت :روش خلاقانه برای ساخت نگه دارنده هدفون

اگر شما هم مثل خیلی ها از باز کردن گره های سیم هدفونتان خسته شده اید،ساختنی امروز را دنبال کنید! آیا تا به حال به فکر خریدن جای هدفون افتاده اید؟ حالا ما فکر درست کردن هدفون را در سرتان می اندازیم.لازم نیست بابت درست کردن یک جای خوب برای نگه داری هدفون پولی بپردازید! ساخت این عروسک چوبی خیلی ساده و سریع است. علاوه براین ظاهر زیبایی هم دارد . امیدواریم ساختنی امروز را امتحان کنید تا از شر گره های سیم هدفون خلاص شوید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • خلاقیت !
  • یک تکه تخته سه لا
  • اره مویی
  • دریل یا مته
  • سمباده
  • رنگ

گام اول: طرح اصلی را بکشید

طرحی که ما انتخاب کرده ایم، طرح یک موجود فضایی است. هنگام کشیدن طرح باید به دو نکته توجه کنید: اول اینکه سوراخ جای چشم ها نباید به قدری بزرگ باشند که گوشی های هدفون از آنها خارج شود. دوم طرح شما حتماً باید چند اندام یا زبانه داشته باشد تا بتوانید سیم را مرتب تر بپیچید.
اول طرحتان را روی یک کاغذ بکشید. حالا طرح را روی تخته سه لا پیاده کنید یا مستقیماً روی چوب بکشید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که طول تخته باید حداقل ۵ تا ۷ سانتی متر باشد.

گام دوم: طرح را ببرید

اره مویی را بردارید و عروسک را از چوب جدا کنید. هنگام کار با اره حواستان به انگشتانتان باشد. و بهتر است از ماسک هم استفاده کنید تا خاک اره وارد مجاری تنفسی تان نشود.

گام سوم: جای چشم ها و دهان را سوراخ کنید

دریل یا مته را بردارید و با احتیاط فراوان سوراخ هایی به جای چشم و دهان روی تخته ایجاد کنید. کار روی چشم ها هنوز تمام نشده است.

در ساختنی بخوانید :  تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید

گام چهارم: چشم ها را کامل کنید

جای چشم ها را آماده کنید
چشم های جا هدفونی فضایی را کامل کنید!

برای بریدن چشم ها، ابتدا تیغه اره مویی را شل کنید و آن را داخل یکی از سوراخ ها بکنید. حالا از پشت سوراخ، تیغه را محکم کنید و کار برش را شروع کنید. هنگام بریدن خطی که دو چشم را به هم وصل میکند باید بیشتر دقت کنید چون سیم هدفون از این نقطه عبور می کند و این قسمت را نباید بیش از اندازه ببرید.

گام پنجم: عروسک را رنگ کنید

با استفاده از سمباده، به آرامی لبه ها و سطح چوب را صاف کنید. حالا نوبت به رنگ کردن رسیده است. رنگ مورد نظرتان را بردارید و کار را شروع کنید.
حالا که کارتان تمام شده باید هدفونتان را سر جای جدیدش بگذارید. ته سیم هدفون را داخل چشم عروسک بکنید سیم را بکشید تا گوشی های هدفون به جای چشم های عروسک قرار بگیرد. حالا بقیه سیم را دور بازوها یا شکم عروسک بپیچید . دست آخر هم ته هدفون را در دهان عروسک فرو کنید. دفعه بعد که سراغ هدفونتان بیایید دیگر با چند گره کور مواجه نخواهید شد.
اگر از طرح ما خوشتان آمده، میتوانید آن را اجرا کنید و از آن استفاده کنید.  تجربیات خودتان را با ما زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

آموزش روش صحیح تیز کردن چاقو و 5 تکنیک کارگاهی دیگر... فرقی نمی کند بخواهید در آشپزخانه از چاقو استفاده کنید یا در کارگاه؛ چاقوی تیز همیشه کار را ساده تر می کند. در این ساختنی روش صحیح تیز کردن چاقو را یاد...
قفل در برقی بسازید را با بلوتوث کنترل کنید... با این پروژه آردوینو می توانید قفل در برقی را از طریق موبایل یا تبلت اندرویدی تان کنترل کنید. برای اضافه کردن قابلیت بلوتوث به قفل در برقی می توانید ا...
با قطعات الکترونیکی ساده و ارزان مدار حذف باتری بسازید... در این ساختنی آموزش ساخت مدار حذف باتری را یاد می گیرید که می تواند در مدارات الکترونیکی بجای باتری های ۹ ولتی کتابی استفاده بشود. از این مدار می توان...
آموزش ساخت: مدار سوئیچ هوشمند با استفاده از آی سی تایمر 555... در ساختنی امروز قصد ساختن یک سوئیچ رله با استفاده از آی سی تایمر 555 را داریم.با استفاده از این مدار می توان کنترلی را بر روی یک دستگاه الکترونیکی به ...
آموزش ساخت : قاب موبایل چوبی بسازید وقتی صحبت از قاب گوشی می شود، بیشتر قاب های چرمی و پلاستیکی به ذهن می آیند. به همین خاطر است که قاب موبایل چوبی کمتر در بازار پیدا میشود و البته با قی...
آموزش ساخت : بشقاب دیواری با طرح دلخواه تان بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور با صرف کمی وقت و البته خلاقیت، بشقاب های بدون استفاده را به بشقاب دیواری تبدیل کنید. در این آموزش ساخت فقط دو نوع ب...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

هولدر هندزفری چوبی مخصوص گوشی های آیفون بسازید

اگر همیشه از هندزفری استفاده می کنید، هولدر هندزفری یکی از وسایلی است که خیلی …

پاسخ دهید